Přidat odpověď
Ještě mi napadlo něco - po odchodu dětí se kolikrát v plné nahotě zjeví i partnerský vztah, protože tam ty děti už nedělají kouřovou clonu a permanentní zaměstnání rodičů.
Ty to vidíš tak, že máma by se měla srovnat, aby měly vnoučata harmonické prostředí kam jezdit.
Víš, co taky může řešit tvoje máma? Jsou partneři, co se po odchodu dětí rozcházejí, protože pak ty povahové rozdíly vyplouvají čím dál víc najevo, navíc když jeden je plný energie, druhý už zvadnul. Třeba se ona cítí nešťastná, připoutaná k chlapovi, se kterým si nemá moc říct, celý život mu a rodině dělala servis, ale teď už má pocit, že si asi nic neužije a z toho může pramenit její velká frustrace, kterou zastřízliva skrývá - to peče, vaří, opečovává vás jako zastara, ale když se napije, začne být agresívní a urážet lidi a vyplouvá na povrch, že je hluboce nešťastná. Možná by se i rozvedla, ale nemá odvahu, třeba si říká - mám morouse, ale mám svý jistý, kdoví, jestli bych jiného podle svých představ našla, pak ty problémy s dělením majetku, děti mě odsoudí.
Možná. Každopádně tím alkoholem asi něco řeší a co to je, to je klíčová otázka. Netroufám si ale říct, že jí někdo pomůže ze stávajícího okolí, protože jediná pomoc, kterou by potřebovala, může být pro rodinu neakceptovatelná - třeba by chtěla úplně změnit svůj život, začít s jiným partnerem, protože se s otcem už nemilují, ale nemá na to odvahu.
Třeba to poslední, co chce je vodit se s ním za ruku po lázeňské kolonádě, začít si říkat babi a dědo - tím víc, že si třeba nemají moc co říct a možná se už ani nemají rádi. Děti tohle obvykle neřeší, chtějí vidět rodiče pohromadě jako piliř, ale spousta lidi právě v tom věku se rozchází, protože hlavní důvod, který je držel pohromadě - děti, je už samostatný.
To mě jen tak napadlo, ale když člověk začne popíjet v pozdějším věku, většinou jsou za tím nějaké takové věci- ztráta smyslu života, strach ze stáří...přičemž ona ten smysl života může vidět jinde, než kam byste jí chtěli nastrkat
Předchozí