| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj Gerberko,

tak jsem dočetla tvůj příspěvek. Myslím si, že se Bédíkovi o víkendu určitě uleví. Teploty nemá, tak to nebude nic vážného, půjde určitě o tu virovou angínu. Jak už jsem psala, já ji měla a je hodně bolestivá, jsou to takové minipuchýřečky v krku a bolí to jak čert. Asi to nechce nic horkého, spíš vlažné a cucat něco na desinfekci - dobré jsou taky pastilky Septolete. Jinak pro Eli jsem koupila Strepsils nebo Neoangin junior s jahodovou příchutí, že jsou vhodné pro děti, protože nejsou tak silné.

Hlavně, aby se mu už ulevilo, je to hodně nepříjemný. Určitě napiš zítra, jak se to lepší. Jinak s tou tchýňkou - to víš, už má taky jistě léta, je to starý člověk, musí se to už brát trošku s rezervou, i když člověk aby měl někdy nervy ze železa.
Můj tchán je např. zas takový podivín - má tu "nemoc" jak se říká "hromadění věcí". Nic nevyhodí a kdybys viděla tu spoušť, co má doma, tos v životě nikde neviděla a když mu tam jeho dcera chce uklidit, aby měl alespoň jednu obytnou místnost kulturní, tak je zlý a vždycky to skončí hroznou hádkou. Navíc začal jezdit na ty výlety za 99 Kč, víš na ty předvádečky a nakoupil zboží za víc jak 100 000 Kč, přitom nemá na zaplacení plynu a elektřiny, no je to na dlouhatánské vyprávění.
Všechno léčí kopřivami, ty má na půdě všude po zemi, suší to tam celé léto. Když ještě žila tchýně, tak to v chalupě vypadalo jakž takž, ale po její smrti (6 let) žije děda jak Robinson ve svém vlastním světě.
Jednou, ještě když jsem tam byla s manželem za svobodna, tak jsem u nich byli přes víkend a mně nebylo dobře, bolelo mě taky v krku, měla jsem teplotu a děda že mi dá Superpyrin - to je lék, který se snad už ani nevyrábí, no nicméně nějaký donesl, byl to prášek celý žlutý místo bílý, já se kouknu na platíčko a tam rok 1977 ~q~. To mi dával v roce 1994.

No nic, já se nějak moc rozepsala. Před chvílí jsme přišly z venku, byla jsem s holkama na zahradě a dívaly jsme se na hvězdy. Tyhle prázdninové teplé letní večery hrozně milujeme, uděláme si do mísy popcorn a povídáme si. Eli viděla padat meteorit, tak jsem si vzpomněla, že teď někdy začátkem srpna budou myslím ty Leonidy, ty meteorické roje, tak jestli bude dobré počasí a viditelnost, tak se rády podíváme.

Jinak, holky, zítra máme tady u nás na vsi pouť, přivezeme si sem toho strejdu (85) z domova důchodců, švagr pro něho jede v 11 hodin a večer kolem 21. hodiny ho poveze zpátky. V 15 hod. je tady mše v kapli sv. Anny, tak ho tam dovezeme a zase pro něho přijedeme. Dá si u nás oběd, obejde staré známé sousedy, strašně se těší, už několikrát během tohoto týdne volal a ujišťoval se, jestli ta sobota platí.

Jen aby nebylo moc velké vedro, to není pro ty staré lidi dobrý, tak uvidíme. Prý mají být k večeru bouřky, tak jsem zvědavá.
Šárka bude slavit zítra narozeniny, bude jí 16, tak babička peče dort, já budu dělat řízečky a bramborový salát. Strašně to letí, pořád si pamatuju, jak jsme si ji přivezli domů z porodnice, takový uzlíček a dneska je "skoro" dospělá.
Všimla jsem si, že si začíná hezky rozumět s Elinkou, hodně si spolu povídají a chovají se k sobě moc hezky. Elinka jí dneska vyráběla přáníčko, namalovala jí tam veliké červené srdíčko, spoustu balónků a napsala tam "krásné narozeniny Šárinko ti přeje Elinka". Je to moc miloučký.

Gerberko, tak moc moc držím palce na dnešní noc, dobře se vyspěte a zítra napiš, jestli se to lepší.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.