| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak pridam:
prvni porod horor (epi byl taky) ale dcera zije a je zdrava, ja prezila a se skoro zhojila.
Trauma jak z knih, therapie a tak (brecela jsem skoro rok nekolikrat denne..)~n~
Pak se telo branilo otehotneni 5 let...

Na druhej porod uzasna AP uz od zacatku, skoro do konce nebylo jasny, jestli doma nebo nemocnice - cisarak.
Delala by se mnou oboje.

V tehotenstvi 2 kurzy jogy pro tehotne, ty mi nakonec dodaly sebeduveru na domaci porod.
Ten byl uzasnej.
Bolel ale ta bolest pak "zmizi".
Do vody (nafukovaci porodni vana v obyvaku).
Prvni kontrakce 20:30, narozeni 02:33.

Mezi kontrakcemi jsem i stihla jit do sklepa a prendat pradlo z pracky do susicky ~t~ - mela jsem na to 90 sekund ~t~.
Vsichni se smali ale ja nosila kuchynsky stopky a merila delku kazde kontrakce a kazde pauzy. Takze jsem vedela skoro na vterinu presne: ted to zacne, ted to skonci a mam pauzu na zotaveni.

Pri kontrakcich s vydechem vydavat zvuky Aaa Ooo Uuu Mmmm.
Prisla jsem sama pri poslickach na to, ze me uvolni...
Ucitelka jogy se jen usmivala a rikala: "Tohle Ohmmm sjednocuje vse se vsim..."

Pri tlaceni jsem si ve vode klekla a rukou citila, jak hlavicka postupne vyliza (tlacila jsem "do ruky").
Mala blbost ALE: zkousela jsem ji udrzet vytlacenou a byla to fuska, porad zajizdela zpet.Az mi AP rekla, at ji necham zajet a uvolnim se, pri dalsi kontrakci jde automaticky tam kde byla predtim a PRI te dalsi kontrakci se posune o kousek vic ven. Pak zase zajede a tak porad...~3~

Jak tu ctu, tak si rikam: ta ma ale problem s kontrolou...~6~~t~

Jediny fakt bolesti byly potom - po injekci oxy na odlouceni placenty, to jsem rvala na AP ze ji nenavidim... ~f~

Takze: prirozeny kontrakce se daji zvladnou i kdyz je clovek na bolest citlivej, vnuceny jsou svina...
A tyto dostanes pri epiduralu automaticky...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.