| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dovolím si vloudit se mezi vás. Mám 8,5 letého syna, kterého jsme adoptovali v 11m. Do cca 2,5-3 let se zdál vývoj v normě. Potíže, nebo lépe řečeno "odlišnost" v chování se projevila až po nástupu do MŠ. Po dlouhých "putováních" po možných vyšetření jsme v 5-ti letech byli na diagnoze ADHD, nasadili jsme Stratteru a bylo to o mnoho lepší. Přesto naše psycholožka v PPP stále měla pocit, že tato diagnoza není konečná. Syn se pohybuje v pásmu nadprůměrné inteligence,ale je velmi nesamostatný, silně fixovaný na mě, provádí stereotypní pohyby hlavně při usínání nebo při únavě ( tluče hlavičkou do polštáře a v podstatě se "utluče" do spánku, cucá si palec, škrábe prsíčka). Vyslovila odezření na AS. Prodělali jsme vyšetření u další psycholožky, tentokrát klinické. Změřený průměrný intelekt je 120 a dle jejího názoru se jedná jasně o AS. Dětský psychiatr, ke kterému chodíme od 5 let ale tuto diagnozu odmítá. Syn nastoupil do běžné první třídy s ročním odkladem a asistentkou, bohužel spolupráce žádná, škola vůbec nepochopila, co s ním. Druhou třídu letos nastoupil v jiné škole, také běžné, ale škola se zaměřila na integraci dětí se speciálními vzdělávacímí potřebami. 3x v týdnu je přítomna speciální pedagožka a dětská psycholožka, která v podstatě řídí celou práci s těmito dětmi. Syn má opět asistentku, ta dělá prostředníka v sociálních otázkách, také je spolu nacvičují, používají pracovní listy z APLy. Jde mi v podstatě o to, že 2 odborníci vyslovily ten názor, že syn má AS, psychiatr ale říká, že AS to není, že je syn cituji:"pouze mimoň se složitou osobností". Co na to říct????? Vyměnit psychiatra? Když se se synem pracuje, jako s dítětem s AS, má to své ovoce. Ve škole sestavili pro něj pravidla, která dnes po 2 měsících dodržuje, je spokojený a šťastný. Nastavili mu systém odměn, který jsme přenesli i domů, vše funguje a já začínám vidět míííííírné pokroky. Mám se na diagnozu vykašlat? Asi píšu hodně zmateně, ale mám toho v sobě plno. Za dobu od prvních problémů jsme si už prošli hodně věcma.Jsem s ním už 5 let sama, babičky poměrně daleko, takže si už občas připadám jak se říká "jako půl blázna"~7~. Navíc zhruba před 3 týdny měl záchvat - nevěděl cca 10 minut o sobě a pak byl víc jak 2 hodiny silně dezorientovaný(nevěděl jak se jmenuje, kdo jsem já, kolik mu je, kde je......). Skončili jsme v nemocnici a dle lékařů se pravděpodobně jednalo na nějaký druh EPI záchvatu. Prý to u PAS bývá. Jsem z toho ještě teď mimo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.