| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kdysi jsem náhodou potkala na netu úvahu nějakého pediatra snad z padesátých let, který prý tvrdil, že autistické děti se rodí nezralým matkám. Nevím proč, jsem si to zapamatovala, ale když už mám ty děti tři, a u nejstaršího možná dospějeme k diagnoze Aspergerova syndromu (těch náznaků tam je víc než dost), tak mu, alespoň v mém vlastním případě, musím dát zapravdu. Já, které se narodilo dítě před osmi lety, a já dnes, to jsou dvě úplně jiné bytosti. Ta dnešní má pro děti mnohem větší citlivost, je mnohem klidnější, vyrovnanější, mnohem láskyplnější. Tenkrát jsem sice svoje dítě taky milovala, ale doopravdy jsem to nedokázala dát moc najevo... takže po porodu, místo toho, aby byl u mě v náručí, byl v náručí u manžela, místo toho, abych si ho u sebe nechala, tak jsem ho dala sestřičkám, místo toho, abych si ho mazlila, tak jsem byla pyšná, že moje dítě spí samo v postýlce a nechce ke mně do postele. Až mnohem později mi došlo, že ani jedno z toho nebylo dobré. Jo, holt jsem byla nezralá, i když navenek to tak fakt nevypadalo, to jsem byla spořádaná, srovnaná, rozumná žena ...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.