| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Reaguji po pár dnech,ale předpokládám, že diskuse "jak zvládáte fakticky a finančně při tolika dětech" se vine zejména od mého příspěvku:
takže..starší nehlídají mladší, nevodí je vůbec nikam, protože samy jsou studiem a sporty velmi zaměstnané..nevím, jestli a co jsem minule psala -ale nejstarší bude 19let, bude maturovat, dělat přijímačky na VŠ -chce na práva, má samé 1 a závodně běhá..druhá má 15, chodí do kvinty osmiletého gymplu, závodně tančí lat. a stand..večer se vracívá po 20.hod, na vyzo max 2 dvojky..třetí měla 13, tercie téhož gymplu, závodně běhá, samé 1, večer se vrací kolem 19.hod..¨
čtvrtá bude mít v únoru 6. závodně plave, běhá,začala číst, pěkně počítá, takže překvapí vlastní dedukcí, že 4x4 je 16, vodím ji já nebo manžel do školky a po obědě pro ni a mladší chodím, pak 3x týdně někam do kroužků..
pátá má 4, také plave -teď byla v novinách jako nejml účastnice plavec závodů - uplavala 25m kraul i znak, školka zároveň s předc´hozí...navíc obě slušně lyžují
šestá bude mít 1,5roku -s tou jsem doma
3x týdně sem chodí babička žehlit
1x týdně nebo max 2x když jedu do práce vezu malou k téže babičce domů, tak na 4-5hod
Jsem vystudovaná JUDr. a PhD., jsem odb as na VŠ, přes mateřskou učím jen 1x týdně na soukromé vysoké škole, ale teď jsem dva dny přednášela na !normální" právnické fakultě, kam normálně patřím a měla jsem úžasný pocit, že jsem snad ještě za těch 5 nebo 6 let co učím jen na soukromo nezblbla...
finance -první tři děti mám se slušně vydělávajícím otcem -brali jsme se na fakultě, takže je také právník,
druhé tři také (IT), nikdo není milionář, splácíme hypotéku, já k MD permanentě vydělávám (nic moc ale přece), ale je nejen na jídlo a oblečení -dědí se po sobě,ale i na to nejdražší, což je investice do jejich školních a mimoškolních aktivit..
když vidím, jak některé matky valí Kč do hovadin, oblečení, tak chápu, že víc jak jedno nejde...
zrovna tak, kdybych s tou VŠ tehdy, když jsem ve 4roč otěhotněla sekla, tak bych si taky asi nemohla dovolit spoustu věcí..atd atd..
jsem hektik, nesednu si, nesnáším nudu..ale děcka, nestrádají, všude patří k nejlepším a rozhodně u nich neplatí, že kvantita je na úkor kvality..mezi sebou mají moc pěkné vztahy, nepočítám pubertální hádky o vypůjčenou podrpdu:-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.