| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

to je prave o tom, kde se pohybuje. Kdyz jsem prijela do portugalska, neumela jsem ani kvaknout....jenze...manzel tam byl jako prvoligovy sportovec a jelikoz manzelky ostatnich byly doma a ja si taky chtel as nekym pokecat, zacala jsem kamaradit s brazilkou Annou a za rok jsem mluvila velmi slusne. Prijde mi to ale jako lehci jazyk. Kdyz byl klid, sedela jsem u TV se slovnikem v ruce a neustale dokola prekladala portugalske titulky, vetsina filmu tam byla v te dobe s titulky....pri te prilezitosti jsem pochytila i aj, filmy byly vetsinou americke.
Manzelky cechu, co tam byly na praci /zili jsem v Porte/ take nepracovaly a kdyz nekam sly, tak se svymi muzi. Brzy zjistili ze se slusne domluvim a brali si me sebou na nakupy. Byla jsem v soku, ze tam byly dyl nez ja a neznaly jazyk. Prc taky. Schazely se mezi sebou ceskama a na nakupy s nimi jezdili jejich manzele~d~

Takze bych kamaradce doporucovala zkusit cist blbe noviny, prekladat si slovicka, ale v dnesni dobe je uz i moznost na netu. Za jak dlouho se da naucit nj nevim, tenhle jazyk mi predali mi predci, ale pocitam, ze za ten rok by uz mela neco umet.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.