| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

kopíruji příspěvek petry z diskuze na čt 1 :

,,K mému porodu v Mělníku I.

Dobrý den.
Ačkoliv to většinou nedělám, ráda bych reagovala na váš příspěvek, protože mi to přijde důležité.
Co se týče mého porodu v Mělníku, byla jsem nad míru spokojená a ráda bych ještě jednou i touto cestou poděkovala personálu nemocnice a zejména tomu, který byl u porodu...
Porodní plán, který jsem od začátku nebrala jako dogma, ale soubor "přání, když vše půjde dobře", byl zcela respektován a já jsem se jako rodička, žena a budoucí matka cítila být v rukou lidí, kterým důvěřuji a jejichž rady můžu brát vážně.
Na porod v nemocnici mám krásné vzpomínky a proběhl tak, jak jsem si o něm snila.

K mému porodu v Mělníku II.

Aby se (po zhruba deseti hodinách pravidelných kontrakcí po méně než pěti minutách) porod rozběhl, nechala jsem si asi po dvou hodinách v nemocnici, když nedocházelo k výraznému pokroku, píchnout plodovou vodu, což bylo, jak se nakonec ukázalo, dobře, protože byla zkalená... protože jsem tři dny před porodem byla v bolestech (nepravidelné kontrakce) v poslední době porodní, zhruba tři čtvrtě hodiny před vypuzením, mi došla síla a ustaly kontrakce. Proto jsem si (v tu chvíli s vděkem) nechala píchnout oxytocin, protože jinak by malého snad museli vyříznout, na což už ostatně stejně bylo pozdě a tak vlastně nebyla jiná možnost...
…také mne nastřihli, protože byl Jonáš v děloze špatně otočen (na šikmo), tlačil před sebou ručičku a měl omotanou pupeční šňůru kolem krku, takže tlačení na závěr bylo hodně náročné a dlouhé...
Jinak proběhl můj porod "bez komplikací a zásahů". Výše uvedené zásahy jsem v tu chvíli vnímala jako zcela odůvodněné a oprávněné, ani na chvíli jsem necítila, že by mně někdo "nutil" či jednal proti mé vůli... mé přání rodit "přirozeně" se tedy splnilo a cítila jsem to tak zejména díky tomu, že jsem byla o všem včas informována a měla jsem možnost spolu rozhodovat o tom, co se se mnou děje a bude dít... to myslím není dnes (bohužel) úplně běžná praxe, alespoň v mnoha dalších nemocnicích, které jsem v rámci své přípravy na porod navštívila či o nichž jsem slyšela a já jsem moc vděčná za to, že se mi to podařilo a proto Mělník vřele doporučuji kde můžu :-)
Jinak na zádech jsem z těch šesti hodin, které jsem strávila na porodním sále, strávila opravdu minimum času a to zejména díky porodní asistentce, která mne sama stimulovala ke změně poloh, na které bych si bez jejího vědomí bývala sama asi ani netroufla :-)
"Lehnout si" na závěr se mi chtělo! Zdálo se mi to v tu chvíli příjemné a přirozené, bez ohledu na to, že už mi také ubývalo síly…
Tak to jen k dovysvětlení, jak to v případě mého porodu bylo :-)
Záleží mi na osvětě a na tom informovat maminky a hlavně ty budoucí o tom, že není nemocnice, jako nemocnice a člověk má právo o svém porodu a o tom v jakém prostředí proběhne rozhodovat a značně ho tímto rozhodnutím ovlivnit...
Já tomu stále věřím a fandím všem statečným maminkám, které důvěřují samy sobě a nebojí se hledat :-)
Doufám, že se vám náš i ostatní příběhy budou i nadále líbit a všem přeji dobrou noc :-) "
Petra

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.