| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já když jsem rodila, přecházela jsem z jednoho pokoje do druhého. Dodnes nevím proč tomu tak bylo (tuším že ten jeden byl nadstandart (postel, telka) a ten druhý porodní box s klasickou kozou (bylo mi jedno kde a jak budu rodit) a byl z ní ke mě lepší přístup :-D ), rodila jsem dlouho, tak asi i proto. Je to věc nad kterou jsem se zamyslela až nyní díky Vašemu dotazu ;-)
Rozhodně bych holení a klystýr do dotazníku zařadila - ale nabízela prostě jako doplněk na přání, jestliže už je u Vás zavedeno že standardně neděláte (já byla oholená z domova a klystýr jsem chtěla).
Také bych uvítala kolonku jak velkou pozornost maminky chtějí během porodu - někomu je příjemné když se o něj PA zajímá více - má pak pocit že je o ni postaráno, nemyslím neustále monitorovat a tak, ale časté návštěvy, optání se jak to jde, co se změnilo apod., některá maminka je zase radši sama nebo se svým doprovodem a výše zmíněné dotazy a péče ji obtěžují.
Také jak velkou pomoc si žádá při druhé době porodní (mě třeba tlačili na břicho, sestře PA držela hlavu na prsou, a přitahovala kolena k hrudníku... může tam být i nástřih, a nevím co vše se ještě při druhé době porodní dělá aby se porodu pomohlo).
No a po porodu, se porodní asistentka zachovala velmi krásně. Byla jsem velmi zesláblá a miminko si nemohla držet u sebe (ano dali mi jej na bříško, nechali mě pomazlit a pak jej otřeli a zavinuly do zavinovačky) a než mě zašili stála PA s miminkem v zavince vedle mě a já na malého koukala z blízka :-) to bylo od ní moc hezké :-)

Dala bych i nějakou možnost jak to chce maminka s miminkem po porodu:
1. být nonstop s miminkem
2. sestry odnesou miminko na oddělení aby si maminka odpočinula (mě třeba tuto možnost nabídli a byla jsem za ni vděčná - dnes už bych to taky chtěla jinak ;-) ale tehdy jsem byla totálně vyčerpaná a po pravdě z miminka zděšená :-D
3. podle situace a stavu maminky po porodu
Myslím že tato otázka bude vždycky zodpovězena tou první možností, ale možná by mohla trochu pomoci maminkám, které budou opravdu unavené a nejisté z miminka, že není nic špatného na tom požádat personál porodnice, zda by se o miminko nemohli na chvilku postarat aby si maminka aspoň chvilku trochu odpočinula. Já třeba když už jsem měla miminko u sebe byla jak na jehličkách abych náhodou nepřeslechla kdyby plakal a vůbec jsem si neodpočinula, byla jsem dost nervozní - jakmile se pohnul hned jsem ho kontrolovala...

No a jak tu psaly ostatní - chování personálu na odd. šestinedělí - ale to nepatří do dotazníku že :-D :-D Do dotazníku bych opět dala jak často si přejí být kontaktovány sestrami kvůli kojení a tak.


No a nezapomněla bych dát při odchodu k vyplnění dotazník jak byly s péčí spokojeny a tam bych uvedla potíže, které zde uváděly ostatní s přístupek lékařů při vizitách, sester, uklízeček a dalšího personálu :-)



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.