| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hanko, já mám taky pocit, že když to tchýně pojme jako "mám novou dceru", tak to není nejšťastnější. Je to takové to "všeobjímající" - něco jako "mám dalšího člověka, o kterého budu pečovat a páchat na něm dobro"... to znamená ho taky dovychovávat a podobně.

Můj popis ideální tchýně:

- umí si držet své osobní hranice a respektuje ty moje; souvisí to samozřejmě také se soukromím atp.
- respektuje pokyny ohledně dětí
- dá se s ní normálně domluvit
- pokud možno neradí, není-li tázána
- občas nabídne pomoc, ale nedělá to NEUSTÁLE
- má ráda vnoučata a dle svých možností se jim věnuje
- nechce s rodinou syna/dcery trávit veškerý čas; netrvá na společných dovolených
- zvláště pokud jde o zetě, neshazuje ho, např. nespochybňuje jeho schopnosti se postarat o rodinu apod., naopak ho "drbe za ušima" a vyjadřuje mu obdiv :)
- v případě návštěv vaří to, co děti jedí, nevnucuje jim jídlo, které nemají rády; také pokud možno nevaří jídla, která snacha/zeť nesnášejí
- má také svůj život, svoje zájmy, svoje kamarádky
- dělí svou pozornost rovnoměrně mezi své děti a vnoučata
- nesnaží se vnoučata neustále "vychovávat" - chápe, že je babička a ne matka a že rodiče mají právo veta; nenavádí vnoučata proti rodičům
- chová se zralejším způsobem, než snacha, která je mladší a má spoustu zkušeností ještě před sebou
- nepomlouvá snachu/zetě po celé široké rodině
- pamatuje na narozeniny a Vánoce; poradí se o dárkách
- dokáže být empatická a pozná, kdy je lepší se vypařit, mlčet apod.
- citově nevydírá, nemanipuluje
- nevolá v době, kdy se večeří a ukládají se děti, resp. případně se neurazí, když je jí řečeno "promiň, zavoláme později"

no, tak to je všechno, co mě teď z fleku napadá...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.