| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Angrešt, a co si založit rovnou firmu na rozvoz jídla? zájemců máš dost ~;)

Když je teda ta debata o tchýních a jídle - já bych chtěla, jednou jako tchýně ( snachu nejspíš mít nebudu, máme dvě holky), si hlavně zachovat nadhled a nebrat z mého pohledu " nestandartní" chování zeťíků hned jako útok proti mně.

Se svou tchýní tak nějak vycházím, protože je to matka mého manžela, ale kdyby se ke mně v běžném životě někdo choval tak jako ona, tak ho asi dost brzo pošlu do háje. Jsme hodně jiné a ona mi vlastně ani nedala možnost zapadnout do rodiny, očekávala, že já tak nějak ze vzduchu vysosám, jak se mám v jejich rodině chovat.. no, to se jaksi nepovedlo, že.

Třeba jídlo. Minulou neděli jsme byli na návštěvě v mých rodičů, po obědě mamka říká - hele, zbylo mi hodně masa, chceš kousek s sebou? Já na to odvětila, že jídlo na večeři doma máme, ale manžel by si rád vzal jednu porci, aby měl v pondělí oběd v práci ( manžel stál vedle mě a nadšeně přizvukoval, že si určitě vezme). Mamka zabalila jednu kompletní porci a finito.

Kdyby tatáž scénka nastala u tchýně - v prvních pěti letech by zabalila cca 5 porcí a neptala se. V následujících 5 letech by se možná zeptala manžela, jestli ON nechce nějaké jídlo s sebou, případně jestli JÁ mám něco připraveného na večeři. Po odmítnutí by nastal uražený odchod do kuchyně, spojený s brbláním, proč teda stála celé dopoledne u sporáku a s jídlem se dělala. No, nevím proč, kdyby se zeptala, měla by jasno. Tchýně předpokládá, že ať nám zabalí cokoli, tak my s nadšením přijmeme. Nebere v potaz pčet strávníků, ani to, že třeba doma jídlo míáme a potřebujeme ho zpracovat. Někdo by mi řekl, že mám být vděčná a jídlo od tchýně rozdat nebo vyhodit. To zase neskousnu já, plítvat a brát si zbytečnosti jen aby někdo třetí se cítil spokojeně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.