| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

mám zatím jen jednoho školáka - pátá třída skoro jedenáct, je dost nepraktický..
ale - vyndává nádobí z myčky a uklízí - musí si vzít židli je dost malý, takže to je pro ně hodně velká námaha.. tak někdy pomůžu, že on jen vyklidí a já kde nedošáhne bez židle uklidím.. ale myčka co se vyndavání týče je takměr v jeho režiji.

Uklízí si prádlo do skříně - pomáhá občas i se sourozenci - tedy že uklidí třeba sestře něco a nejmladšímu bráchovi

vyndavá a uklízí vysavač, na požádání, uklízí hračky po mladších sourozencích, ze začátku na požádání, poslední dobou, to dělá i sám bez pobízení - posbírá lego, geomag.. hračky.. v pokojíku se snažíme udržovat pořádek tak nějak spolu

pomáhají a to i šestiletá utírat prach na požádání, většinou mi pomáhají tak 1x týdně

nejstarší nakupuje, hlídá dva mladší sourozence a to i několikrát týdně.. tento týden už je třeba hlídal 2x po cca 3 hodinách
utře po sobě podlahu, když leze ze sprchy, utře když něco rozlijou, to už i šestiletá a i skoro tříletý ví, kde je hadr, když se něco vyleje

občas nejstarší vysává...ale spíš výjimečně, protože mi přijde, že nevysává dobře a musím to druhý den přecucnout, tak pomáhá spíš, když jsem nemocná, nebo nestíhám... a aby se to naučil.. nijak ho u toho nepeskuju, zkousnu zuby a sem ráda že pomáhá

pomáhá zeslíkat a oblékat sourozence, dokáže nejmladšího komplet obsloužit, včetně ohřátí mlíka a utření zadku, uklidnit autistickou sestr

čte jim pohádky

nově žehlí utěrky a ručníky, protože ho to strašně baví a dycky mě prosí, ať mu to nechám...

nutila jsem ho ze začátku, nebo nutila, spíš poprosila.. a moc se mu nechtělo, když ale zjistil, kolik to je práce tak pomáhá sám od sebe a rád.. nebo na první požádání

není nijak přetížený, je spokojený a sourozenci taky.. nemyslím si , že děti nějak tyrazinuješ..
ještě pokud nadrobí, tak i mladší t po sobě dokážou vysát malým ručním vysavačem, případně zamést..

holky od sousedky je jim 9 a 12 a syn od kamarádky taky utírají prach, vysávají, utírají nádobí - pokud nemají myčku, pokud mají myčku tak dávají, vyndávají, udržují si v normě pokojíček a ta 9letá a 11 letý syn od kamarádek vytírají i venkovní chodbu při službě..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.