| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Chtěla bych se vyjádřit jako "dítě" takové "mámy",mámy alkoholičky.Dnes jsem dospělá a stále tím trpím.Žila jsem s tím roky.Bohužel pili oba rodiče.Nedávno jsem zde psala příspěvek.Sama s tím bojuji s pomocí psychologa,dětí,manžela.Ano láska,ta jediná mě brzdí v tom dát ruce pryč od vlastní mámy.Ale je to jediná možnost!!!!Sama už mám nervy a zdraví narušené.Léčím se s autoimunitním onemocněním,které je ve většině případu od stresu.Dodnes se mi večer zdává o tom,jak mámu zvedám opilou ze zeme,jak do mě buší pěstmi když ji vylévám rum.Jak hrabu ve skříni a potřebuji ten rum najít,její tajné skrýše a výmluvy.Hledání důvodu proč pije.Hledání viníků.Můj otec,věčně nahý a pozvracený,přiotrávený s pěnou u pusy.Skřehotání a padání.Volání sousedů,babičky,sanitky.Vysvětlování a omluvy,proč moje máma není v práci.Vysvětlování kamarádům proč je moje máma taková,že ona vlastně nepije.Učila jsem se po nocích,abych mohla vystudovat.Nechtěla být taková,jako moji rodiče.Starám se o děti,aby nikdy nepoznaly to, co jsem zažila já.Do smrti to vláčím s sebou.Je STRAŠNĚ težké nechat být člověka,kterého milujeme,nechat ho zničit se a dívat se na to.Neumět pomoci.Nedávno mi můj psycholog řekl,že nejlépe pomůžeme člověku tak,že mu necháme svobodnou volbu,aby si pomohl sám.Kdyby manželka chtěla,pomozte.Když nechce,nechte ji "žít" podle svého.Pro sebe a svůj zdravý rozum,pro své děti a jejich klidné dětství.Pomáhat člověk může,ale nesmí se tím zničit sám.Na takové lidi se bohužel musí tvrdě,jinak to nepochopí.Budete roky ustupovat a zničíte sebe i děti.Věřte mi,vím o čem mluvím.Kika

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.