| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pingui, tak asi záleží na gynekologovi. Samozřejmě u nás se chodí dřív kvůli potvrzení. Na další kontrolu si mě doktor pozval za 3 neděle, kdy budu cca jako ty a rovnou dostanu doporučení na screening a průkazku. U nás se právě dřív nevystavuje, až kolem 3. měsíce.

Chemi, předpokládám, že jsi ještě na staré RD. Což je ve výsledku pro tebe stejně jedno ~t~ Ze zákona máš nárok na 4 roky RD, jen záleží na tobě, jak rychle si vybereš částku. Pokud zůstaneš doma nadále, stát by za tebe měl platit soc. a zdr. a ty bys pak rovnou přešla na mateřskou, kde bys měla stejný nárok jako předtím. Dle mého se to zaměstnavatele nijak nebude dotýkat. On ti nebude nic vyplácet (pokud teď nevyplácí tvoji práci) a ani za tebe nic platit. Jen bohužel nebudeš mít žádný dávky. Pak můžeš jít samozřejmě na neschopenku, což by zaměstnavatel asi neměl radost ~d~. A za další, pokud rozvážete pracovní poměr, ty jsi v ochranné lhůtě 6 měsíců a jestli do té doby nastoupíš na mateřskou, vyplácí ji zaměstnavatel a počítá se z tvého platu ~;). Ale nejsem si tímhle úplně 100% jistá. Takhle to bylo dřív, už jsem se dlouho po tom nepídila, takže tam mohly nastat určitě změny ~;)Každopádně švagrová řeší úplně stejný problém, akorát bude mít prodlevu mezi RD a MD jeden měsíc, tak jí to trápit nebude, že bude bez příjmu, ale uvidím, co zjistí a pak ti dám vědět.

Špatně ti bylo z těhotenství? Tak já mám žaludek tak jako na vodě, ale 24 hod ~:( Což je pro mě taky novinka....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.