| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Budu asi jediná jiná, ale můžeš to vzít jako další názor. Děti v tomto věku ještě mívají všelijaké vrtochy, to je pravda, lecos se jim dá tolerovat. Ale pokud se tyto situace opakují, přemýšlíš nad jejich příčinama a ničeho ses nedobrala, myslím, že není špatné dítěti jasně ukázat, že takhle ne. Jednoduše řečeno, pokud moje dítě ze své zlosti někomu ublíží, dám mu na zadek a věcně mu vysvětlím, že nikomu se ubližovat nebude. Je mi úplně jedno, co si ostatní myslí o tělesných trestech a této situaci, protože až budete v pozici maminky dítěte, kterému to moje ublížilo, budete si rozhodně přát, aby se tato situace neopakovala. Stejně tak ubližování sourozenci z vlastní zlosti. Dítě se musí učit ovládat své emoce a musí vědět, co si smí dovolit a co ne. Samozřejmě o nastalé situaci pak v klidu promluvíme, nabídneme různé možnosti řešení (zabušit si do peřin nebo cokoliv na tento způsob), ale aby se měl mladší sourozenec a všichni lidé okolo klidit, když děťátko něco rozruší, tak to fakt ne. Klidně ať v první chvíli myslí na to, že uhodit brášku nesmí proto, že by následoval lupanec na zadek, pak přijde myšlenka, co tedy dělat, když jsem naštvaný a chci to dát najevo. Myslím, že je to normální myšlenkový pochod, děti navíc opravdu dělají dost často to, co se jim dovolí a hrají pro nás divadlo. Protože pokud dítěti ty hranice nedáte, bude mít velké potíže v kolektivu, ve školce, škole a vlastně si nebude vědět ani rady samo se sebou. U nás doma platilo plácnutí na zadek v život ohrožujících situacích, kdy se nereagovalo na výzvu (klasický přechod přes silnici) nebo úmyslné ubližování či ničení věcí. Mám 2 dost živé děti a věřte, ne s každým malým děckem jde vše řešit domluvou. Jsem ráda, že s postupujícím věkem těchto situací ubývá a problémy se teď už obvykle řeší promluvou.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.