Přidat odpověď
Lízo, klasické papuče, které dětem kupuju v kamenném obchodě, mají skutečně podporu klenby (to znamená, že v místě, kde má být klenba jsou zvednuté). Bavlněný manžestr nebo plátno jsou materiály, ze kterých se tyto papuče šijí, uvnitř mají opět bavlněnou podšívku. Je to stejné, jako když si oblečeš bavlněné tričko nebo košili, jsou to přírodní materiály, které "větrají". Pokud je vedro nebo se dítěti noha hodně potí, tak se prostě potit bude, ale v těchto papučích ji nebude mít zapařenou, pot se má kudy vypařovat. Obuj dítěti sálovky (např. kluci to považují za dobrou alternativu k nenáviděným papučím) a sáhni pak do nich nebo přičichni... Sálovky jsou pro děti z 90% umělé, stejně jako spousta balerín pro holky. Pevný opatek znamená, že papuče na noze drží, přes patu nelítá. Pokud si dítě patu párkrát sešlápne, opatek je zničený. Pokud si dítě párkrát patu sešlápne třeba u botasek, má zničené botasky, to je vcelku logická věc, proto taky děti učím, jak s botami zacházet.
Papuče nejsou boty, které jsou určeny k celodennímu nošení nebo chození po nerovném terénu, jsou to boty na přezutí do interiérů a z tohoto hlediska dle mého názoru vyhovují. Nevím, kteří odborníci se smějí certifikaci žirafy u papučí, ale jsem si 100% jistá, že např. kroksy by neprošly.
Líbí se mi názory, že by se mělo dítěti koupit, co ono samo chce, to děti rozhodně vede ke zdravému úsudku, zamyšlení nad tím, co je správné a učí je to zodpovědnosti...
Předchozí