| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jezdila jsem na pionýrské tábory jako dítě a pak i coby praktikantka. Starší obývali stany s podsadou, prťata byla ve zděné budově, kde byla i jídelna. Sprchy 1x týdně, starší holky bez omezení. Součástí tábora byl třídenní puťák pro starší, kdy jsme šli s těžkými krosnami za každého počasí a v noci nám vedoucí občas udělali "zrychlený přesun", kdy jsme třeba ve 3 ráno balili v dešti stany a přesouvali se jinam, abychom pak nad ránem spali někde na jehličí ve skalách, snídali čaj z jahodníku, obědvali buřtguláš z kotlíku a myli echa a bagry v potoce. Jakkoli to zní šíleně, mně se tyto puťáky líbily víc než "komfort" základny. Co mě nezabilo, to mě posílilo. Ráda na ně vzpomínám :-)
Učili jsme se uzlovat, (de)šifrovali vzkazy morseovkou, pořádali "hon na Tarzana", turnaje ve fotbale a vybíjené se sousedním táborem, jílové bitvy, karnevaly, diskotéky, táboráky. Nevadily mi noční hlídky, bojovky, bodování pořádku ve stanech (kdo byl bordelář, tomu byl udělán "letecký den" - všechny věci vyházeny ven ze stanu a musel to do určité doby uklidit), ani nástupy. Moc jich nebylo a "K budování a obraně socialistické vlasti buď připraven - Vždy připraven!" mi chlupy neježilo. Nevnímala jsem ten obsah, brala jsem to tehdy jen jako jakýsi signál k zahájení dalšího táborového dne.

Táborová hra, na niž nejraději vzpomínám:
Jak stařeček měnil, až vyměnil - ovšem naruby. Jednotlivé oddíly vyfasovaly po jednom hřebíku. Pořádný laťák. A měly chodit po blízkých vesnicích a vyprosit si za hřebík něco jiného. Pak s věcí, kterou získali výměnou, jít zas o dům nebo dva dál a zase se pokusit ji směnit za něco zajímavějšího. Každou výměnu bylo nutné zapsat na papír. V určený čas jsme se zase sešli v táboře a procházeli záznamy a obdivovali úlovky (mlýnek na kávu, kýčovitá soška, živé kotě (to jsme pak nakonec samozřejmě vrátili), stará koloběžka...). Ten den se bavily děti, bavili se vedoucí a bavili se i místní. Ti dobří lidé se lámali smíchy, když četli, kdo z jejich sousedů nám co za co vyměnil, a snažili se sousedy trumfnout. Hostili nás koláčky, dávali napít, povídali si s námi a byli moc milí.



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.