| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nejdulezitejsi je se "naucit jinak myslet".
Tak, jak zijes doma, kde rodice porad jsou bliz, nez kdyz zijes v jine zemi, proste zit nemuzes a nic s tim nenadelas. Zivot musis prizpusobit tomu, co vyhovuje tvoji rodine.
Ja ziju jinde 45 let. To, co chces vedet, mam za sebou, a vzdycky se to vyresilo. Odjela jsem sama, vdala jsem se, mela deti. . To je opet jina stranka veci - lidi si po par tydnech zacnou jit na nervy, protoze nejsou zvykli, maji jine zvyky a potreby, musi se hodne prizpusobovat, byt neni prizpusobeny na zivot 2 ruznych rodin/generaci atd. Takze se to samo jaksi casem omezi. Cim jsou deti starsi, tim min touzi do CR jezdit. S rodici je nebavi travit cas, sami nikam nemuzou, neznaji nikoho a nevi, co a jak, i kdyz cesky mluvi. Prostredi je pro ne nove a obvykle byvaji sami =nudi se a jsou protivne = prarodice nejsou zvykli, ze ty deti jsou jinak vychovane (ne rodici, ale skolou a novym prostredim) a treba jim to i vadi. Moje dcera zije opet v jine zemi, takze si to prozivam i z druhe strany. Kdyz na mesic prijedou a u mne je rusno, porad se neco deje, sourozenci se svymi detmi travi taky cas u mne a pod., je to unavne. Jako rodic treba uz nejsem tak zdrava/plna energie, jako jsem byvala, a deti si to neuvedomi. Kdyz jedu k dceri, musim se prizpusobit jejich stylu zivota, coz je taky po par tydnech unavne. Ted to proste prozivam z druhe strany.
Moje maminka zustala sama, sourozence, kteri by se o ni postarali, kdyz sama nemohla, nemam. Cili starost, co ted. To je taky individuelni. Obvykle resit akutne, jak se da. Nakonec to bylo v jeji nemoci nutne resit Domovem duchodcu, kam vlastne nechtela, ale co jsem mohla delat. Sama jsem jeste musela chodit do prace a nemohla jsem se vratit a starat se. Ve stejne situaci budu za nejaka leta sama, protoze vsechny moje deti bydli dost daleko ode mne.
Moje maminka mne podporovala v tom, abych odesla. Jak to sama brala, to mi nikdy nevycitala. Vnoucata videla 2x za rok. Jezdila za nami, jak to slo, na par tydnu, my k ni taky na par tydnu v lete. Cim byla starsi, tim vic na ni bylo videt, jak ji to unavuje, posledni leta uz k nam jezdit nemohla a nase navstevy jsme museli zkratit z ruznych duvodu. Snazila jsem se jezdit tak 3x za rok, ale financne to nebylo vzdycky mozne.
Tchyne zila opet v jine zemi, tam to bylo problematictejsi. Jeji deti vsechny nebyly jeste odrostle, k nim jsme se moc nevesli, k nam moc jezdit nemohla, takze moje deti k ni nemely nijak zvlastni vztah.
To proste jde sebou, ale tohle vsecko clovek nemuze vedet. Musi delat to, co je vhodne v te ktere situaci a snazit se, aby si ulehcil svoje vlastni svedomi - to je horsi nez starsi rodice a tchanovci.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.