| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

my jsme se po předchozích návštěvách PPP (otřesný zážitek, který už nikdy nechci opakovat, co se nadaných dětí týká, neumí s nimi pracovat) rozhodli pro speciální třídu pro nadané děti. Hodně dlouho jsme váhali, dcera je prostě tak trošku mimozemšťan (myšleno v dobrém ~:-D ). Teď začala druhou třídu a vím, že jsme se rozhodli správně. Právě proto, že každé dítě je lepší v něčem jiném, mají dělené hlavní předměty na pomalejší a rychlejší (věděla jsem, že bude v rychlejší češtině, rychlejší matika mě překvapila, je tam jediná holka). Co se hlavně líbí mi, není to o drilu, je to o logickém uvažování (ano, přiznávám, že asi dvakrát jsme měli s manželem problém vyřešit úkol z matiky ~;) ) Škola spolupracuje s Mensou, prý je mezi pěti nejlepšími v republice (ale to pro mě není podstatné). Co hlavně, Míša zapadla do kolektivu, špatně si vytváří sociální vazby a v klasické třídě by se svojí jinakostí asi byla pro smích. Takhle je spokojená, při konzultacích slyším jenom chválu (jako jeden z mála rodičů, protože tyhle děti jsou hodně svérázné, naše malá je taková klidná a hodná a poslušná, občas ji trošku drtí hluk). Takže moje rada, dejte na svoji intuici, v žádné poradně dítě neznají (první věta, kterou mi tam paní řekla byla, tak geniální tedy není! zmohla jsem se jenom na prosím? v ničem není dobrá, aha, slyšela jste ji číst? počítat? ne, na to tady není čas ... já nevím, co tam s ní ty dvě hodiny dělala ~d~ , jo vlastně test školní zralosti ~:-D potvrdila mi, že může nastoupit do školy), já si školu pro nadané děti chválím, na reakce okolí jsem radši zapomněla, ale bylo to hodně nepříjemné, jako by to, že naše dítě je trošku nestandartní, degradovalo ostatní děti na jinou úroveň, vůbec netuší, že to není vůbec žádná výhra, aspoň já jsem se natrápila fakt hodně. Přeju, ať se rozhodnete správně ~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.