| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj,

Vše potřebné a užitečné už napsali ostatní….

Za sebe můžu radit – pokud nemusíš a seš doma s batoletem, tak dceru do školky NEDÁVEJ. Já osobně – kdybych měla mimino a dítě školkové – tak bych dávala vyloženě až předškoláka tak v těch 5 letech. Do 4 let vůbec ne, maximálně do těch 4 let ale třeba na 2 nebo 3 dny v týdnu, rozhodně ne tahem v jednom kuse třeba od 3 let – když v práci drží místo a člověk chce nastoupit po rodičovské….

Hodně tu píšete o otužování – jako jo, je to dobrý, ale někdo tu už psal – rozhodně to není všespásné.

Po našich zkušenostech s nemocemi můžu napsat, že imunita a ten „sklon“ k marodění je prostě VROZENÝ a nikdo s tím nic nenadělá, to se člověk může na hlavu stavět a ušima odrážet, ale některé dítě projde 3 roky školkou naprosto hravě s pár nemocema (jako můj starší syn) a někomu to trvá dlouho předlouho, než si na ty školkové potvory bacily „zvykne“ a může pak být odolnější (můj mladší syn).

K oběma klukům jsem měla naprosto STEJNY přístup od narození, žádné navlékání, od mimina za každého počasí venku, jezdili jsme několikrát týdně přeplněnou mhd i v době chřipkových epidemií, chodili pro staršího do družiny, kde se malý doválel v šatně uprostřed chrchlajících dětí a bylo tam příšerně přetopeno – a malý mi NIKDY NIC NECHYTNUL. Doma na dvorku stavební bordel – malý věčně špinavý od písku, vody – prostě taková ta „zdravá“ špína – a NIC.
S nástupem školky – hotovo, konečná, běžně atb. 6x během půl roku, vytrhnutá nosní mandle, alergo, imuno, tisíce v lékárně za různé podpůrné preparáty atd…vysoká nemocnost byla pro něj i důvodem k odkladu školní docházky, letos chodí už čtvrtým rokem a já doufám, že to bude ku prospěchu věci.

Znovu opakuju – nedávej ji do školky, nechej si ji doma, choďte za každého počasí na několik hodin na prochajdy, užijte si hezký podzim – já milovala po obědě obléknout, vypadnout, pořádně se projít tím barevným listím a vrátit se celí červení a okysličení zase domů na kafčo – užij si mateřskou!!~R^

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.