| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

S HD zkušenost mám. Nejprve jsem se úplnou náhodou dostala k šamanskému bubnování, které rovněž způsobuje stav rozšířeného stavu vědomí.
O HD jsem se začala zajímat nějakou dobu poté. Nemohla jsem otěhotnět, i když u mě ani u partnera nebyly zjištěny žádné objektivní zdravotní důvody.
Úroveň kurzu HD může být velmi různá. Našla jsem si kurz vedený lékařem, který absolvoval vyškolení přímo u Grófa a měl v tu dobu již mnohaletou praxi.
Prvně jsem dýchala asi před 12 lety. Před kurzem proběhlo zhodnocení mého zdravotního stavu (kontraindikací může být např. srdeční onemocnění nebo některé psychiatrické diagnózy, apod.. V takovém případě lékař účast nedoporučí). Roli hraje i posouzení důvodu, vhodnosti použití této techniky pro toho kterého klienta, atd..
Samotný kurz by se měl skládat z úvodní části (vysvětlení, co a proč se bude dít, vysvětlení zásad bezpečnosti a jejich zajištění, atd.), hlavní (samotné dýchání) a závěrečné (rozhovor, zhodnocení stavu - pocitů, zpracování zážitků po dýchání, případně dlouhodobější spolupráce s terapeutem i v podobě individuálních konzultací).
Úplně první dýchání bylo pro mne bezesporu zážitkem velmi příjemným a pozitivním. Nemohu říci, že bych se střemhlav dostala do svých minulých životů, ale prožila jsem něco, co mi o mně něco napovědělo, pomohlo mi se podívat na určité věci z jiného úhlu a objevila jsem v sobě něco, o čem jsem dosud nevěděla. Nekonalo se ani zvracení a ni negativní zážitky a pocity (tím ale nechci říci, že to nastat nemůže).
Stav změněného (raději používám výraz "rozšířeného vědomí") může trvat i několik týdnů po HD a může být velmi přínosný.
Dýchala jsem pak ještě několikrát v různých odstupech (třeba i po roce) a vždy to byla pro mne pozitivní událost. Nikdy jsem nezažila nějaké bezprostřední ohrožení zdraví u klienta. Otázku vlivu na dlouhodobý psychický stav nemohu objektivně posoudit, protože s některými "dýchači" jsem byla v kontaktu pouze jednou. Těm, které jsem však měla možnost potkat vícekrát, HD spíše pomohlo.
Já HD beru jako techniku (metodu), která může zprostředkovat nový pohled na sebe a svou pozici v tomto světě, než jak ji dosud vnímáme, může napomoci pochopit některé souvislosti, apod.. . Pro každého je přínos asi jiný. Krom toho všeho považuji pro sebe HD i za techniku, která dokáže jiné běžné techniky "relaxu" (jak tady někdo psal - třeba procházku přírodou) ještě zintenzivnit.
Popisuji pouze vlastní zkušenost. Každý to ale máme v životě jinak, takže si netroufnu říci: doporučuji, nedoporučuji. Já se u takových témat řídím vlastní intuicí - zjistím si, vyptám se, načtu a pak mi nějak samo vyplyne, zda to chci a je to pro mne nebo ne.
Díky za zajímavé téma a držím palce
~x~~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.