| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím všechny mámy.
Před rokem jsem psala toto:
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree.asp?all=yes&id=16698216&typ=0

Tehdy jsem si říkala, že tato diskuze o autismu se nás netýká. Jako bych ani neviděla, kolik maminek s dětmi s AS se ozvalo. Poslední dobou ale pročítám většinu diskuzí tady a vidím, že dysfázie a AS dohromady není vzácné. Mám dceru, a jak jsem se dočetla, u dívek a chlapců se to projevuje jinak. Proto jsem vyjádření maminek se syny nebrala v potaz (to není náš případ). V mnohých popisech synů vidím mladšího syna, s "dysfatickými znaky" ale dyslálií.
Její projevy se komplikují věkem, místo aby mizeli. Má problémy s sociálních vztazích s vrstevníky, rozumí si jen s dvěma neslyšícími kamarádkami (asi proto, že vnímání okolí je u obou trochu jiné), se slyšícími spolužáky si nerozumí a oni o její společnost nestojí. Poslední dobou jsem si začala všímat drobností.
- pohyby rukou se změnily, už nepohybuje neviditelnými obrázky, už je to opravdu ventil ve chvílích, kdy se má soustředit.
- zaměřuje se na detaily, ne celek
- problémy v orientaci
- miluje skákání po dlaždicích
- jednou musela utéct z místnosti kvůli příliš mnoha hlasům lidí...
- nechápe vtipkování na vlastní osobu
- těžko nese své neúspěchy

Nevím, co po vás chci. Asi říct, ať své děti tolik nepozoruju. Nebo napak říct, ať je pozoruju pořádně a nechám si poradit od klinického psychologa a dětského psychiatra.
PS: kolik Vás tady má dysfatické dítě s AS? je tu i nějaká holčička?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.