| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobrý večer,

ráda bych vás požádala o radu. Syn 3,5 let nastoupil v září do školky. První měsíc se velmi dobře zapsal, velmi dobrá samoobslušnost, podle učitelek bystrý, nadprůměrně ingeligentní.
Postupně na něj začínají stížnosti , dá se říct, že každý den je nějaký problém, učitelky mají podezření na aspergerův syndrom a posílají nás k psychologovi.

Chtěla jsem se vás zeptat, kdo máte zkušenosti, jak se asperger projevuje?

Popsala bych vám syna. Od malička je extrémně bezprostřední, nemá problémy komunikovat s nikým, často na někoho zírá a není možné ho odtrhnout, má sebedestruktivní sklony, hysterické záchvaty jsou na denním pořádku, které končí boucháním hlavou o zem nebo zeď, má nízký práh bolestivosti, výbornou motoriku. Od malička byl velice manuálně zručný, nyní moc hezky maluje, drží dobře tužku od roku a půl, je hodně citliví. Uičtelky poukazují na jeho schopnost rychle se učit.
Od miminka se projevovla nestandardně, pořád "bubnoval" rukama, byl hodně živí, kolem dvou let hodně agresivní vůči ostatním i vůči nám - to se přesunulo na tu sebedestrukci..v hysterii si vytrhne chomáč vlasů , jé téměř nepotrestatelný, nevadí mu fyzické tresty, ani tresty typu - separace do pokojíčku, poslouchá jen pokud to sám uzná za vhodné a není možné ho přesvědčit ani motivovat k poslušnosti ( s tím bojují i ve školce)..
Učitelky mi říkaly, že tam ještě takový případ neměli, že vůbec neví co s ním mají dělat ~7~

přiznám se, že mě to vždycky dostane , když vidím zlomenou učitelku, která mi předává syna a popisuje mi jak jim dal zase zabrat ...
podotýkám chová se stejně doma i ve školce, akorát ve školce víc spolupracuje.

Když se ho zeptám jak se mu ve školce líbí , tak je spokojený, líbí se mu tam...

Máte někdo zkušenosti? Čeká nás diagnostika v Aple, ale tam je rok čekací doba, další psycholožka si nás vezme v únoru.

Máte někdo zkušenosti s podobným chováním?

Děkuji moc za rady

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.