| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Termix, už je tu spousta příspěvků, které jsem nečetla, tak je možná tento příspěvek už zbytečný. Ale chtěla bych Ti napsat, že se Ti pomoct určitě dá. Já sama jsem měla traumatický zážitek s jedním rodičem před 26 lety. Od té doby jsem pořád celkem slušně fungovala, ale leželo to ve mě jako kámen pořád. Až teď cca rok chodím pravidelně na psychoterapii a musím říct, že cítím velkou změnu - sice jsem za tu dobu vyplakala kyblíky slz, ale dovolila jsem si konečně prožít spoustu emocí, které jsem tehdy jako dítě prožít nedokázala a přitom k tomu, co se mi stalo, patří. Nejdřív jsem si vybrala psychoterapeuta, který mi neseděl - poznala jsem to do cca 5 sezení - neměla jsem pocit důvěry, pocit, že se můžu otevřít, asi 3x jsem si všimla, že mě asi neposlouchal co jsem mu říkala. Teď chodím k terapeutce, u které jsem si od začátku byla jistá že to je ono a i když to hodně bolí i po tolika letech, tak fakt makám a jednoznačně to stojí za to. Nejde o to se jen tak vypovídat na pár sezeních, jak píše třeba Monty, ale hlavně o to, že dítě prostě není dospělý, myslí jinak, cítí jinak, prostě je jiné a repertoár možností jak reagovat má prostě menší.A třeba vyrovnat se s pocitem, že milovaný tatínek, který má dítě chránit, mu místo toho připravuje takovéhle věci, je podle mě tak nestandartní situace, že to dítě samo zvládnout nemůže. Dítě reaguje aktuálně pro něj nejlepším způsobem - často třeba celou věc natolik vytěstí, že si to v budoucnosti fakt až skoro nepamatuje...to ale neznamená že se to nestalo. Pocity viny za celou záležitost bývají u traumatizovaných dětí hodně časté. Neříkám že je psycholog čaroděj, ale když si dovolíš projít všemi věcmi, které s tvým trápením souvisí a s někým je sdílet, tak můžeš najít alespoň částečný klid. Držím palce!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.