| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jejdamane, já jsem v podobné situaci. Ještě před svatbou jsme se s přítelem shodli, že v manželství budeme chtít adoptovat dítě. Když nadešel čas (po dvou vlastních dětech), manžel se začal cukat. Myslím, že on si více uvědomuje zodpovědnost, já jsem zase přes emoce a city. Já chtěla třetí dítě teď a do PP, manžel si přál vlastní dítě a později. Tak jsme udělali kompromis a máme (čekáme) vlastní dítě teď. Avšak ten sen vzít si dítě do výchovy mě neopustil a manžel je přístupnější k tomu, že čtvrté už by opravdu bylo odjinud. A počítají s tím i naše děti.
V loni jsem byla na nezávislém pohovoru na sociálce, abych se zeptala, co PP obnáší a oni mě poslali domů s tím, že nemá vůbec smysl o PP uvažovat, pokud manžel váhá. Oni by nám to dítě v takovém případě vůbec nesvěřili. Ani dotazník mi nedali, když jsem o něj žádala. Řekli prostě NE.
Ale co kdyby zrovna manžela příprava na PP nadchla a mě zase odradila? Proč nedají lidem alespoň šanci ujasnit si svůj názor, když váhají? Osobně jsem nabrala dojmu, že úřad manžele od PP spíše odrazuje, než povzbuzuje. Ale více zkušeností teda nemám. To co slyším od různých kamarádek, jak ten či onen adoptoval apod. mám dojem, že šance úspěšné adopce či PP je 50 na 50.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.