Horamo, myslím že obě ty situace za určitých okolností možné jsou.
Třeba financovat jiný dlužník nemovitosti někoho jiného - v rámci přibuzných to lze určitě u stavebka. Např. rodiče si mohou vzít úvěr a účel je nemovitost dítěte. Tak je možné že to lze i u hypotéky, a nepíšou jaký typ úvěru mají.
A dům zatížený hypotékou určitě lze převést na jiného majitele - nicméně samozřejmě i s tou zástavou. Pokud to apriori nezakazuje zástavní smlouva, ale teprve od letoška to začaly některé banky uplatňovat aby zamezily refinancovávání, většina jich to ale nedělá (právě kvůli tomuto) a dosud se nic takového do zástav nedávalo. A bance je víceméně jedno kdo nemovitost vlastní, pro ni je důležitá zástava, a ta tam zůstává. Banka tomu převodu bránit nijak nemůže, ale záleží tedy co je přesně ve smlouvě, nicméně většinou podle smlouvy bývá oznamovací povinnost bance o změně vlastníka pod nějakou pokutou.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.