| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám děti na Waldorfské škole a nikdy bych je nedala jinam. Mám zkušenost s různými ped.směry a to, že na waldorfu berou dítě jak bytost, která má duši, která cítí a žije ve společnosti druhých lidí mě osobně tedy nevadí. Líbí se mi přístup, který nepodporuje a nezaměstnává pouze hlavu, ale i jiné části člověka (třeba právě cítění a soucítění, obrazoschopnost a fantazii, uměleckost a estetické cítění, poznávání a prožívání souvislostí...). Často se říká, že děti z WŠ se učí pomalu a mnohdy nic neumí, ale výsledky ukazují něco jiného. Mnoho absolventů má vysoké školy a několik jich znám, jsou ale i tací, co pak přecházejí na učňáky, ale to je jako na jakékoli jiné škole. Znám absolventku wald.šk., kterou vybrali va vysoké jako jedinou z ročníku na stáž v zahraničí právě pro sociální a komunikační kompetence, i když chodících encyklopedií tam bylo dost. Děti se na WŠ učí jiným rytmem, ale ne pomaleji. Např.od 1.tř.mají dva jazyky, které se učí živým způsobem (ne jen memorování), již v 1.tř.se učí násobit a dělit, mají formy (dalo by se popsat jako geometrické kreslení, které učí prostorové představivosti, ale je tam toho víc)... Spolupráce s rodiči je ale na WŠ třeba, mnoho věcí rodiče organizují, tř.schůzky jsou častější...není to ,,tady máte dítě, něco do něj nalijte, my si ho pak vezmeme a tím to končí. Pokud má být škola spojená se skutečným životem, je třeba aby škola a rodina šla ruku v ruce. A má-li učitel přistupovat k dítěti ne jako k objektu vzdělávání ale jako k bytosti, kterou společně s rodiči připravuje na život ve společnosti (ne sám pro sebe), musí s rodiči komunikovat. Rozdíly mezi učiteli a školami ale samozřejmě jsou - jako kdekoli jinde. Určitě je dobré se zajít několikrát podívat do školy, o které uvažujete, mluvit s učiteli i rodiči...
Každý má právo na volbu a já za sebe říkám - Waldorfská škola ANO.

P.S. Batikované vídám některé rodiče, ale většinu dalších i učitelů ne :-)
P.S.2 Ještě k častému argumentu ,,nejdou s dobou, nemají všude pc a interaktivní tabule" - děti se na wš učí pomocí živých věcí, např. společnou prací v epoše ze zrna chléb, kdy si samy zkusí osít, sklidit a chleba upéct - tenhle prožitek jim žádná virtuální realita nenahradí - musí společně vynaložit síly, pozorovat přírodu, být trpělivý... učí se (nejenom tímto "vytrženým"příkladem) morálním hodnotám (pro rejpaly - čj se učí třeba při zápiscích o takové práci a s vnitřní motivací to pak jde i snáz). Ovládat pc se naučí i po patnáctém roku věku, ale morální základ a správné vzorce chování mohou vzniknout jen v dětském věku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.