| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám to doma podobně, celkem 2x a navíc se mi vůbec nechce být zodpovědná za dvě prvňačky, jestli mají hotovo vždy všechno, správně a včas. Ale jednoznačně jsem se rozhodla pro školu.

Holky jsou velmi šikovné, kromě běžných atributů školní zralosti skutečně čtou s porozuměním (oukej, jedna líp, druhá hůř), bezvadně dotáhly několik handicapů – jsou předčasně narozené, nízká porodní váha, navíc bilingvní dvojčata.

Jenže: jsou extrémně drobné (chodíme na endokrinologii), červnové, mají poruchu pozornosti a jedna hůř slyší.

Ale vzala jsem v úvahu:
– vždy budou nejmenší, a to i za rok, mezi dětmi o rok mladšími
– už teď jsou v mnohém napřed před ostatními, a to jej jejich třída výjimečně vyrovnaná, většina dětí má rodiče, kterým záleží na vzdělání a doma s dětmi hodně pracují
– porucha pozornosti je podle mě rodová, já ji mám také a rok čekání ji rozhodně nevyřeší
– tento rok budou mít lepší učitelku než za rok
– tento rok bude ve třídě 16 dětí, příští rok cca 26
– tento rok mají štěstí na výjimečnou studijní skupinu, zatímco příští rok bude několik dětí s ADHD (asi čtvrtina třídy!)
– nevím, jak dlouho tu budu, abych je mohla podporovat, čili každý rok, kdy se stihnou něco naučit, je dobrý. Kamarádce zemřel otec první rok, kdy studovala v zahraničí – kdyby měla odklad, asi nikdy by v cizině nestudovala a patrně by ani neměla vysokou školu (je z jiné země, otec vše rozhodl a zařídil, v její zemi se VŠ platí a to by bez otcovy podpory také nemohla zvládnout). To je sice extrémní příklad, ale i v našich podmínkách se může něco závažně zkomplikovat a ohrozit studium.

Takže to vidím tak, že je třeba rozhodování řešit komplexně, ze všech možných úhlů. Držím palce ~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.