| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rybko, tak ty ceny jsou super, to chápu, že za kroužky, školku atd. člověk moc neutratí. My bydlíme za Prahou a ceny jsou diametrálně odlišné. Pak je asi podstatný rozdíl v tom, za kolik se kde dá "rozumně žít". U nás je např. škola/školka v přírodě za 4000, školkovné za 1500 měsíčně (školka lehounce nadstandardní, ale státní), jídlo ve školce 800 na měsíc. Družina jen 1500 na pololetí, to je super, ve srovnání s nějakým placeným hlídáním. Za kurz flétny na půl roku dáváme asi 2600, kroužky ve škole jsou kolem 1000 na pololetí (nejstarší dítě má dva). Nepočítám další nadstandardní akce, jako třeba nějaká vědecká expedice v rámci školy (která je super a jsem škole vděčná za všechno, co pro děti pořádá - taky státní), moře za cca 6000 každé září (vím, nemuseli by jet, ale mmj. i ze zdravotních důvodů posíláme), lyžák každou zimu za cca 4000 plus vleky a vybavení (opět, jsem ráda za každý pobyt v přírodě a za to, že se na to škola nevykašle).
A další věc je dojezdová vzdálenost do školy a školky, resp. i na ty kroužky - pokud si to děti obstarají samy (bydliště u školy), tak je to zase o něčem úplně jiném.
Díky za tuhle diskuzi, je vidět, jak situace může být velmi různá a v některých podmínkách je i jednodušší si těch více dětí pořídit. Tím nechci znevažovat matky více děti, je to každopádně mega fuška, ale pro mě v situaci nutného dojíždění do školy, školky, na kroužky, bez hlídacích babiček nebo jiných příbuzných a s financemi, které nejsou malé, ale přece jen omezené, jsou ty tři prostě strop.
A je zajímavé, že my rozhodně neutratíme velké sumy za oblečení, obutí atd., ale prostě ty kroužky, vzdělávání, dojíždění a také jídlo, to jsou pálky. Možná mě tahle diskuze nakopne a zavolám si nějakého finančního poradce. :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.