| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobrý večer, mám velký problém a rozhodla jsem se o něm vypsat, možná kvůli uvolnění a snad také trochu doufám, že mi někdo poradí. Jsem v takové nepěkné situaci. S manželem máme dvougenerační dům, který splácíme hypotékou. V domě bydlíme 8 let. Před 7 lety ovdověla tchýně. Měla dluhy z podnikání, o výši dluhu nám nikdy neřekla. Domluvili jsme se, že tchýně prodá svůj byt a půjde bydlet k nám do přízemí našeho domu. S manželem a dětmi bydlíme v podkroví. Byt byl prodán za 600.000,- Přibližně 300.000,- tchýně vložila do přestavby přízemí. Zbytek peněz si ponechala. Tchýně bydlí v přízemí 6 let. Měsíčně nám přispívá 2700,- ve kterém je spotřeba elektriky, vody a uhlí. Nájem ani do fondu na opravy nám peníze nedává. Vycházíme spolu docela dobře. A teď k problému. Manžel se dozvěděl, že tchýně stále splácí dluhy z podnikání, částku dluhu ani částku splátek neznáme. Také tchýně říká, že ji dlužíme peníze. Naše dohoda, když k nám šla bydlet a přispěla 300.000,- byla, že nám nebude platit nájem a my ji necháme v klidu dožít. Nevím, jak mám reagovat. Máme ji vrátit 300.000,-, nechat ji tu bydlet za 2700,- nebo ji 300.000,- nedávat a říct si o nájem? Vadí mi, že říká, že ji dlužíme, ale já nevím co? Snad jsem svůj problém popsala srozumitelně. Budu ráda za každý názor. Musím brát finanční pohled a zároveň citový, vždyť tchýně je manželova mamka. Děkuji.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.