| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Aha, já psala na Lada2, přišlo mi, že píše jako za jídelnu.

Ale i doma to chce oddělovat. Koneckonců, sama to mám taky za sebou, nepřišlo mi na odddělování nic strašného, prostě část nádobí byla jen na bezlepkové vaření.

Celiakie udržované maličkým množstvím lepku jsou zrádné.

v jídelnách by se do takových experimentů neměli vůbec pouštět, pokud tu přípravu diet opravdu nemají nějak zastřešenou dietní sestrou, můžou mnohem více uškodit než prospět, pokud to nedělají správně a rodiče s dítětem na to spoléhají.
Ony tedy ne všechny vylučovací diety jsou tak striktní i na "stopy", ale krom celiakie to platí i pro jiné, třeba pro těžké alergie na ořechy.

u bezlepkové se odděluje i provoz na práci s moukou od bezlepkového, protože stačí, dkyž se mouka sype v blízkosti a lítá vzduchem a může kontaminovat bezlepkové.

kdyby se mě to někdy týkalo (jakože doufám, že nebude), tak bych to řešila koupením té lednice a mikrovlnky a vlastního nádobí do školky. Risk z nesprávné přípravy je pro celiaka fakt velký.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.