Přidat odpověď
- " kojím snad po hodině a půl a začínám mít obavy, že brzy nebude."
není žádné obecné pro všechny platné pravidlo, přikládejte dle svého pocitu kdykoli se Vám zachce
- "Než se tvorba upraví, mimino nebude mít co večeřet"
ale ne, proč by nemělo a co by se mělo upravovat. Mléko se začně tvořit ve chvíli, kdy dítko začně sát. To je normální, fysilogická mlékotvorba, která končí ve chvíli, kdy dítě nesaje. U některých žen přetrvává - mléko pak volně vytéká a to není nic výhodného.
- " už jsem uvařila čajík, i když by kojení mělo stačit "
jistěže stačí. A pokud jde o kojence, tedy dítko starší než 28 dnů, pak se o dostatečném příjmu tekutin přesvědčíte nejlépe podle barvy moči - ta má být bezbarvá a pokud tedy dítko normálně močí bezbarvou moč, je téměř jisté, že má dostatečný příjem tekutin.
- "neumí z flašky"
to je jen dobře, jamile se nauří z láhve přes savičk, což je pro něj pohodlnější, pak je dost mořné, že odmítne prs
- "častým kojením se ještě zhoršilo bolení bříška"
ale to ne. Jednak je docela odvážné poznat,. že dítko bolí bčicho, jednak pláč či křik je projevem nevole obecně, takž křič když je mu horko, zima, je nadměrný hluk, etxc,. etc prostě když se mu něco nelíbí. Tzv. koliky, časté ve dvou třech měsících věku, jsou dány výraznějšími stahy střevními, začínají už při sýní z prsu a jsou provázeny "kručením " v břiše, odchodem plynů a/nebo stolice. Jsou důsledkem jisté nezrálosti sympatické inervace hladké svaloviny a přejdou nejlépe samy od sebe, bez medikamentosní pomoci.
je tedy spíše vhodné ochránit dítko před nadměrnou teplotou prostředí než hledat potíže s kojením a důvoídy pro nedostatek mlékotvorby a ztrácet naprosto zbytečně důvěru ve schopnost uživit dítko vlastním mlékem.
Předchozí