Ahoj Bridz,
zacinala jsem stejnne jako ty a i syn byl ve stejnem veku a je lednovy. Zacinaly jsme vloni o prazdninach tak nejak na ostro. Predtim jsem zkousela jak nam jaka forma vyukyvyhovuje a pripravovala si materialy. Ja jsem totiz nevedela, zda li bude schopen nastoupit v zahranici do skoly. Odmital chodit do skolky a ja ho nikdy nijak nenutila neb jsem s dalsima 2 prtousema doma.
Vyhledala jsem si podle toho co ho bavi par pracovnich listu a prolistovala domaci literaturu, encyklopedie. U nas tehdy taky frcely rakety a vesmir. Tak ze jsem stahla par zajimavych dokumentu a vyrazili jsme do Planetaria do Prahy. Kazdy den jsme se venovali cilenemu uceni asi 1,5h dopoledne. Byl to teda frmol! Ale bylo to fajn!
Za pul roku jsme zvladli se naucit plynulemu cteni a psani tiskaci, rozumet textu v Cestine a umi par nasich psacich pismen.
V zari by mel nastoupit do prvni tridy. Zustavame v zahranici a tady zacal v lednu chodit do skoly Tak ze to mi hodne ulehcilo a ted nas cekaji zkousky v ceske skole. Z casti budme v domaci skole pokracovat neb chceme, aby deti mely i ceskou zakladku. Ted regulerne uz pouzivame pisanky a nebo si predepisujeme, pouzivame matematiku z nakladatelstvi Fraus a delame to co nas bavi, jen aby si osvojil i ceske nazvoslovi.
Mrkni se v knihkupectvi, vychazi celkem zajimave publikace pro predskolaky i skolaky, ruzne treninkove sesity. Ale nam se nejvic osvedcilo prave takove to nezavisle uceni. Vyhledavat si temata, ktera nas zajimaji a k nim jsem vytvorila nase vlastni pracovni listy. Dneska uz si je kluk dela sam
.