| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nemám čas číst celou diskuzi, ale svůj názor na kapesné napíšu.
Kapesné by podle mne mělo naučit dítě hospodařit s penězi. Obnos neutratí jen za laskominy a pro svou potřebu, ale něco si dá bokem a učí se šetřit. Dále pak si z kapesného pravidelně platí nějakou nezbytnou položku.
Mluvím konkrétně o dítěti, které chodí do páté třídy.
Dala bych mu kapesné tak velké, aby mu po odečtení toho, co má pravidelně platit, zůstala částka 500,-Kč. Předpokládala bych, že téměř polovinu ušetří. Dítě by tedy mohlo ušetřit cca 2500,-Kč ročně.
V páté třídě už dítě našetří i na symbolické dárky svým bližním, ať už to budou narozeniny, Vánoce apod.
Páťák si může sám kupovat měsíční kupon na MHD, nebo obědy ve škole. Jistě, můžu to platit i sama, ale proč? Dítě by mělo vědět, že určitou položku zaplatit musí a to prioritně.
Čím dřív se tohle naučí, tím je větší pravděpodobnost, že mu v dospělosti neustřihnou elektřinu, či nebude vystěhován na ulici pro nezaplacený nájem.
Zatím jsem kapesné dávala od první třídy a každý rok se zvyšovalo o 100,-Kč.
U pubertálních dětí se mi to vyplatilo, protože si pak už za kapesné kupovaly i oblečení, které jsem já považovala za zbytné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.