| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Včera jsem se názorově střetla se svojí kolegyní a tak bych chtěla znát i "obecnější" názor na věc....
Jde o to, že mám dva syny, kteří teď končí povinnou školní docházku. Jsem na ně sama, výživné dostanu občas (exekučně) - naposledy ne, počítat se s ním nedá. Finančně na tom tedy nejsme nejlépe. Vybavení chlapců do prvních ročníků dalšího studia budu stát hodně, stále spekuluji, kde na to vezmu..... No a včera mi kolegyně řekla, že přece kluci musí jít v létě na brigádu, aby si na to vydělali... Já s ní nesouhlasím.... Chlapci na brigádu chtějí (a vypadá, že i půjdou), ale nikdy v životě bych po nich nechtěla, aby si z toho kupovali vybavení do prvního ročníku učiliště. Vnímám to,že to budou jejich peníze, za které když si koupí např. něco hezkého na sebe, nebo za to půjdou do kina, tak mi tím stejně pomůžou, protože jim na ty věci nebudu muset dávat já. Ale cítím morální povinnost, postarat se o náklady na jejich vzdělání. Jak říkávám - oni se nerozhodli narodit, to bylo moje rozhodnutí, přivést je na svět a tak mám povinnost se o ně v základní věcech (což vyučení se nepochybně je) postarat...
Jak to vidíte vy?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.