| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak musím napsat, že moje babička byla famózní kuchařka, nadaná od Pana Boha a k tomu šla ve 14 do služby k nějaké bohaté příbuzné do Vídně a ve 20 jela pomáhat své sestřem která se provdala do Paříže a měla dvě malé děti a s manželem vedli luxusní resaturaci. Co se o vaření nedověděla ve Vídni, naučila se v Paříži. Uměla uvařit cokoli chutně, z mála nasytila celou rodinu a ještě to na talíři vypadalo náramně.
Babička mně vychovávala - maminka musela jít v mých 6 týdnech do práce, aby nepřišla o místo a já byla u babičky od pondělka do pátku do šesti let, než jsem šla do školy. Dostala jsem školu ve vaření... Babička vařila a prostě si se mnou vykládala. Jak jsem měla dva nebo tři roky, už jsem pomáhala... Kdesi vzadu v hlavě mám místečko babiččiných vařících mouder, dodnes (je mi padesát) se mi stane, že něco vařím, jdu něco udělat a naráz na to jdu úplně jinak. A pokud se mne dcera zeptá proč, tak jí automaticky odpovím: "To mně naučila babička."

Jako malá jsem jedla asi vše, milovala jsem babiččinu "Kašpárkovu omáčku" (rajskou), koprovou s vajíčkem natvrdo a bramborem nebo hovězí polévku - vývar - s játrovými knedlíčky. Dnes omáčky v podstatě nejím.
Pak si taky vzpomínám na jablkové knedlíčky (mám je i ve svých receptech na Rodině) a ty jsem milovala miluji stále.
Ale v podstatě si nevzpomínám na babiččino jídlo, které by mi nechutnalo.

Maminka se naučila vařit v podstatě až v důchodu, protože babička nám vařila celý život. Nikdy jsme nechodili do školních jídele, takže co se jídla týká, byli jsme pěkně rozmazlení domácí stravou :-). A když babička přestávala vařit (a nebo o víkendech, kdy jsme si vařili sami), vařila jsem já, nebo jeden brácha. Druhý brácha a sestra si k plotně v životě nestoupli, neměli to nějak v krvi :-). Když jsem odešla z domu (bylo mi asi 20), tak teprve začala moje maka vařit ~3~.

Dodnes vařím moc ráda (a podle rodiny i dobře ~;)) a baví mně to. Ráda experimentuji, objevuji nové kombinace, používám různé koření (ne směsi!!!) a bylinky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.