"Na samotné dítě se společnost taktéž dívala s despektem, ale mělo to na něj i nějaký úřední dopad (kromě dědictví), kdy by bylo v něčem ze zákona znevýhodněno? " - Jak v které době. Ve středověku a v raném novověku např. nemanželské děti (respektive chlapci) nemohli studovat na univerzitě. Myslím, že ještě v 19. století nemanželské "děti" nesměli pracovat jako úředníci. A jak již bylo zmíněno, nesměli dědit. Zrovnoprávnění manželských a nemanželských dětí proběhlo až po roce 1918 (tj. po rozpadu Rakouska-Uherska, po vzniku republiky)
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.