| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ahoj, nic si z toho nedělej, já nemám kreslící ani jedno dítě..
syn nejstarší je na konci června na pětileté, to bylo podobné jako tvůj, do dneška nesnáší malování a to mu už je 12 a jde do sedmé.
Do školy nastoupil normálně, do páté třídy měl samé jedničky a teď je v sekundě na gymplu a přesto, že hrozně chybí nosí vyznamenání. Malování s tím nemá nic společného.

Dcerce je 7, měla odklad, je v první, v pěti letech opsala psací písmena podobně jako tvůj syn, nešlo to přečíst, čtverec a tak to nakreslila, pravolevo si pletla - je levák se skříženou lateralitou což jsme v té době nevěděly, r a ř se naučila 2 měsíce před šestýma narozeninama, v pěti neuměla vyslovit skoro půlku abecedy, chvíli před pátým rokem jsme začaly chodit na logo.. dr říkala, že v pohodě.. že o nic nejde..
moc hezky nemaluje ani dneska, má ADHD a hraniční PAS, přesto je v normální škole (specka u nás žádná není, jen zvláštní a to fakt pro ni není, je moc chytrá)

nejmladšímu jsou čtyři, nemluví prakticky vůbec - má expresivní dysfázii..
my máme ale skvělou doktorku, tvoje je trošku asi cvok.. tak si z toho nic nedělej..

jinak vývoj dětí se hodnotí podle kresby postavy a není to podle mě ideál, syn od kamarádky neumí postavu nakreslit, je mu šest a dostal odklad (je v srpnu), ale zase nakreslý krásný traktor do detailů.. co by kreslil lidi, když ho to nebaví.. :D měli by je nechat namalovat, co chtějí.. a baví je.. a ne postavu

jinak moje sedmileťačka klidně dnes udělá prsty, jako květiny.. a klidně 8 a třeba 9 na ruce druhé a přitom moc dobře ví, že je jich jenom pět a dohromady to je deset.

buď fakt v klidu, ten můj 12 letej motoricky taky není superman, přes švihadlo se učil skákat teprve loni, na kole až v osmi letech.. ale přitom je hrozně chytrej.. o malování to fakt není, není to všehospásná pomůcka.. je to jen orientační

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.