| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Existuje i lepidlo na myši...
Myši taky nesnáším, stačila mi jedna noc ve švédské chatě, kdysi, kdy myš pochodovala přes pokoj. Chata je v lese, běhají tam lesní myši...jsou schopny sežrat oblečení a nechávají po sobě samá hovínka všude, i v kuchyni ve skříni, je to hnus, nacházet ten jejich trus, kde všude pochodovaly, rozkousaly i gumu v lednici.
Představa, že mi v noci přeběhne myš přes obličej či peřinu, hrůza.
Pavouci mi nevadí, myš teda jo a silně.

http://dobreazdrave.cz/lepidlo-na-mysi/

....Původně jsem si myslela, že když máme v zahrádkářské osadě kočky, myši nemají šanci. No naše kočky jsou jakési fajnové. Místo toho, aby lovili myši, čekají, až jim někdo nasype granule. A zřejmě se i dočkají, neboť za celou tu dobu co chodím do zahrady, jsem neviděla ani jednu kočku v akci nebo že by si nesla ulovenou myš. Dávno jsem se tedy smířila s tím, že na naše kočky není žádný spoleh a pokud nechci mít v chatě nepořádek, myši si musím pochytat sama.

Klasické pasti znám už z dětství. Kromě toho, že jsem se vždy bála, že si do nich skřípnu prst, mají i další nevýhodu. Do každé se chytí jen jedna myš a proto je třeba často kontrolovat. Mnohem jednodušší způsob je použití gelových či granulovaných návnad. No i tyto mají své nevýhody. Pokud je najdou děti nebo domácí čtyřnozí miláčci, může to být pro ně dost nebezpečné. A když je snědí myši, zalezou si do díry, kde skončí svou životní pouť. Horší je, že než se v té díře rozloží, nějaký čas to potrvá. A za ten čas budou ale pořádně smrdět.

Já jsem to vyřešila po svém. Už několik sezón používám na myši lepidlo. Kus kartonu nejprve nalepíte na úlomek dlaždice. Dlaždice slouží jako zátěž. Aby myš, která se nalepí na vrch kartonu, neutekla i s ním. Když je karton zatížen, na vrchní stranu udělám lepidlem kruh. Do jeho středu ještě přilepíme kousek návnady. Osvědčil se mi kousek ořechu. Takto připravenou past uložím ke stěně. Vedle stěn totiž vedou myší cestičky. Teď už můžu klidně odejít. Myšky se chytí i samy.
Lepidlo na myši má více výhod. Nezapáchá, nevysušuje se a nevadí mu ani vysoká vlhkost vzduchu. Když ho nalepíte na podzim, vydrží do jara bez problémů. Mírně se sice po kartonu rozteče, ale i to je v podstatě výhoda. Rozšíří se tím plocha, na kterou se myši chytí. Není žádnou raritou, když je po týdnu najdu na kartonu nalepených i pět. Pak je jen špachtlí strhnu a past funguje dál. Jak jednoduché.

Pokud i vás rozčiluje myší zápach a nepořádek, neváhejte. Nákup lepidla vás určitě nezruinuje a jedna tuba vám vydrží i několik sezón.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.