| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Luc, měla bys svým klientům víc věřit, víc je poslouchat a neodbývat jejich zkušenosti naučenými univerzálními frázemi. Lidské organismy a jejich reakce jsou mnohem složitější než stereotypní poučky. Mě opravdu lezou na nervy lidi, kteří považují obézní lidi za nějaké vymlouvající se komické tlouštíky, kteří neustále podvádějí sami sebe i druhé a nedovedou vidět věci reálně. Já nepopírám, že je velmi častá příčina v tom, že lidé zdědí špatný životní styl, ale není to tedy jediná příčina!
Organické příčiny obezity (ať už zděděné nebo závisející na individuálním momentálním fungování metabolismu) jsou velice časté. Tím mám na mysli příčiny, které nesouvisí s životním stylem a nejsou ovlivnitelné správným stravováním, natož pak disciplínou, vůlí. Myslet si, že lidé jsou tlustí, protože jsou buď blbí (snaží se, ale špatně jedí), nebo slabí (dokonce se ani nesnaží) je opravdu velmi hrubá optika.
Moje stravování je vzorné. Ráno sacharidy a ovoce, v poledne sacharidy a dušená zelenina, pak už jen bílkoviny a zelenina. Celkově ne víc než 5000 kJ denně. Sladkosti nebo slazené nápoje neexistují. Zhubla jsem od dubna za půl roku 12 kg. Neuvěřitelná dřina, odříkání a řehole s velice chabý výsledkem, který při mé výchozí váze prakticky není vidět.
Někdo mi bude vysvětlovat, že jím málo a proto neběží metabolismus. Ovšem pokud bych jedla víc než 5000 kJ začnu tloustnout, protože je to moc. Když jím méně než 5000 kJ hubnu velmi pomalu, protože jím málo. Klidně mi vysvětli, v čem je můj stravovací redukční režim špatný. (Pohyb mít nemůžu, jsem nemocná).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.