| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

k těm genům, jak tu o nich diskutujete - není to jen o ukládání tuku, ale celkově o stavbě těla, kostře, typu postavy. Já jsem přesně ten typ, co nebude éterickou vílou, ani kdybych vyhubla na kost, protože ty kosti mám "betelný" jak říkala babi. Kvůli tomu se třeba měří obvod zápěstí a kotníků (ehm, dělá se to i u koní :-)), tam bývá i nemnoho tuku, takže se dá zjistit, jak je kostra robustní. I šířka ramen, pánve, hrudníku atd co se kostí týče je jaksi geneticky "předvolená", a dá se změnit jen velmi málo - třeba brutální podvýživou v dětství (nebo naopak teda cpaním se - ve smyslu že tělo dostane víc látek a víc vyroste - i ty kosti, ne jen tuk).

Takže já s se svou stejně vysokou kamarádkou, i kdybychom měly nakrásně stejně kilo, tak nebudem vypadat stejně, já vedle ní budu jak řimbaba, protože ona bude útlá v bocích a v ramenou, a já jsem spíš ten typ "stěhovák". Na různých kostrách zkrátka i ty kila vypadají různě mohutně či "tlustě".

Jo a kdybyste náhodou někdo věděl, jak se zastavuje či vypíná gen zodpovědný za růst nohou (chodidel), tak mi prosím dejte vědět. Dnes jsem kupovala devítileté dceři zimní boty číslo 39, zoufala jsem si. Mě noha rostla tak do 14ti let, od těch 10ti co rok to číslo. Dopracovala jsem to na 42/43, manžel na 48/49, takže geny tam teda vidím 100% (dneska mě můj děda ujistil, že jeho maminka mívala nohu 45.... ). Tak s dcerunkou nevím, asi až půjde jednou do tanečních, nebudem nakupovat lodičky ale rovnou lodě....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.