| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Koa, to záleží na tom, kdy ti nastoupí přechod. Až když nastoupí, tak začne vyhasínat reprodukční systém, do doby, než začne přechod, tak svítí. S největší pravděpodobností (statisticky určitě) je čtyřicetiletá žena méně plodná než dvacetiletá, což ale nehraje roli ve chvíli, kdy už těhotná je.
V naší rodině dědičně nastupuje přechod až po padesátce. To je pak dítě ve čtyřiceti biologicky úplně ok. Mně, čtyřicítce, žijí tři ze čtyř prarodičů a ani nevypadají, že by se nějak chystali k odchodu. Pracovat budu muset minimálně do sedmdesáti, ale dost možná ještě déle. V téhle perspektivě klidně můžu ještě pět let rodit, kdyby snad PB chtěl dopustit.
Fuška to teda alespoň za mě je, ve dvaceti bylo těhotenství o dost snazší byznys, ale dá se.
Mě by odrazovalo asi jedině možné vyšší procento pravděpodobnosti VVV, hlavně DS vzhledem k tomu, že dětí už mám poněkud víc a i malých a bála bych se, jak to budu zvládat, kdyby něco. Jenže mi doktor, který nám dělá prenatální diagnostiku a je to celkem velký kapacita řekl, že ta závislost chromozomálních aberací na věku matky s největší pravděpodobností není pravda, že se to jen traduje jako železo ve špenátu.
Každé početí je riziko, nikdy nevíš, jestli nezchudneš, nebude válka, neonemocníš...život je prostě riskantní věc.
Ale v zásadě podle mě platí, že žena může mít děti, pokud je plodná a schopná donosit a chce je mít.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.