| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Také si to myslím. Nejistí rodiče a potom i někdy neschopnost dobře pochopit psané slovo, tím myslím výchovné příručky a návody, hlavně ta téma "Jak vychovat šťastné dítě, co bude úspěšné". Klasickým příkladem tohoto je právě ta Prekopová, o které vesměs nikdo nic moc neví, jen lidi viděli ne moc povedený dokument, který je podle mě ve vyznění zavádějící i pro ty, co Prek. práce četli a dumali nad nimi, z toho dokumentu Prekopová vychází jako senilní čarodějnická kráva, jenže není, o Šturmovi v magickém kostýmu ani nemluvím. A další dobrý příklad je RaR. Ve Skutečnosti např. právě RaR. JE malér, když rodiče začnou s nasazením až vášní vychovávat děti podle nějakých tezí, jejichž smysl jim unikl a vstřebali jen formu (a nejlépe částečně).
Moje dítě z různých důvodů v recentní minulosti potřebovalo být vyšetřeno různými doktory, kam jsme vlezli, první věc byla diskuse, proč nechceme autistické papíry. Na mojí odpověď, že proto, že dítě není autista, mi celkem stejně a udiveně páni dochtoři odpovídal: "No skutečně nejspíš není, ale to nevadí, ono to tak může leckomu připadat a pak máte lepší, když se máte ""o co opřít"". Opírat se o doktorské glejty na něco, co neexistuje. PAk holt není divu, že je dětem blbě, rodičům blbě, učitelé se chovají jako pitomci a nadšení amatéři mají pochopení, které zfrustrované rodiče dojme k slzám.
Hroudo, podle mě záleží na tom, co dítěti doopravdy je, což může být pekelně těžké zjistit. Tvůj instinkt je důležitý, ale vždycky člověk musí počítat s tím, že svůj instinkt špatně interpretoval. Pro mě bylo/je velmi těžké nepředpojatě hodnotit, co se od konzultovaných odborníků dozvím, protože někdy může být těžké rozlišit, kdy je dotyčný odborník pitomec a kdy říká něco, co nechci slyšet. TO je dřina, ale nějak se tím snad dá proklopotit. PAk se rozhodnout sám a nečekat, že někdo jiný převezme zodpovědnost, což je něco, co často pomáhající odborníci v čele s doktory nesnášejí a probudí to v nich pudy. Proti tomu se obrnit (Brňané zde mají výhodu :-).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.