S kašlem u dítěte je fakt trápení...
Co můžu doporučit je pokusit se vysledovat, co je spouštěč kašle. Těch může být celá řada a někdy je fakt detektivka to najít. Hodně mi pomohlo si to psát, žádné elaborátory, úplně primitivní zápisky (a i to třeba potom ukázat lékaři, pediatr i imunolog vidí dítě v řádech minut a není možné laboratorně otestovat úplně všechno najednou a stává se, že ta příčina může dost dlouho unikat... což bývá dost šílený nápor pro dítě i rodiče...)
Spouštěčem mohou být (i kombinace, což je pak šílené to rozmotat):
-alergeny (zvířata, roztoči, prach, ale pozor i plísně, které souvisí s vlhkem, plísně jsou obzvlášť svinstvo);
- vlhkost v bytě (V bytě má být vlhost optimální, na dýchací cesty vadí jak přílišná vlkost, tak suchý vzduch tj. nezvlhčovat, pokud to fakt není třeba, umí to i ublížit). Odkaz třeba tady: http://www.alergieimunita.cz/2013/11/05/je-treba-zvlhcovat-vzduch-v-mistnostech-a-nepretapet/.
- respirační onemocnění,
- změny teplot, silný vítr, sporty v chladném počasí,
- cvičení, námaha,
- psychika, emoce, stres
- reflux,
- znečištění prostředí,
- strava, potravinové alergeny,
- kouření,
- ale pozor taky některé léky (např. opravdu číst veškeré příbalové letáky).
Super infografika právě ke spouštěčům je tady: http://www.pinterest.com/pin/410672059743848904/, nebo zadat do vyhledavače: triggering factors asthma. Mám vytištěné a připnuté na lednici, ze začátku mi trvalo než jsem se naučila spouštěčům vyhýbat, obzvláště když jich je více.
-------------------------
A další co mi hodně pomohlo je kniha od MUDr. Judity Hofhanzlové. Atopický ekzém. Alergie. Astma. (Možnosti léčby pro děti i dospělé, ošetřování, výživa, recepty). Calendula, 2009.
-------------------------
Pokud má malá ekzém, super je článek p. Kreslové: Zkušenosti ekzematika. (Článek i součást té knihy od Dr. Hofhnanzlové).
Přeju ať je to co nejdříve v pořádku!