| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Jak uz tu nekdo rekl, policie vysetrovani zastavila, takze se pripad k trestnimu soudu ani nedostal."

Pokud policie zastaví vyšetřování, bejvá to pro nedostatek důkazů, a to většinou v komplikovanejch případech, týkajících se závažnejch zločinů typu vražd, znásilnění, dál u komplikovaný hospodářský kriminality, kde bejvá pachatel zajištěnej např. prostředníkům a mnohočetným přesunům peněz apod., a v případech, kdy nedokáže zjistit (pravděpodobnýho) viníka. To poslední bejvá nejčastější, u drobnejch přečinů až k těžkým trestným činům.

Pokud viníka zná, má jeho výpověď (a v ní buď možnost nalézt rozpory, případně viník vinu nepopírá, ale např. umenšuje apod.) a možnost sehnat dodatečný důkazy, ať už další výpovědi nebo jiný důkazy, pak se většinou snaží to dotáhnout tak, aby se to předalo soudu. Pokud se to soudu nepředá, v naprostý většině to vyplývá z předběžný úvahy policistů, že by to žalobce stejně odložil proto, že se podle jeho hodnocení trestnej čin nestal.

Někdy to může bejt motivovaný i tím, že na straně žalobce, případně soudu nebude vůle se zrovna takovým činem zabejvat jakožto dostatečně závažným, ale to se mi zrovna v Norsku, kde se klade na ochranu dětí takovej důraz,

Moje zdroje jsou rozhovory s českýma policejníma vyšetřovatelema (hlavně co se týče vražd a jinejch závažnejch zločinů, ale i viníků dopravních nehod apod.), různýma balkánskýma (opět hlavně vraždy a závažný zločiny, ale i drobný krádeže apod.), plus spolupráce při hledání důkazů u haagskýho vyšetřovatele pro válečný zločiny, v rozmezí někdy od roku 1993 až letoška.

Skandinávský neznám. Nezdá se mi ale, že by postupovali zásadně odlišně. Navíc jsou skandinávský policisti (švédský, finský, norský) zřejmě několikrát výkonnější než český, který jsou zase výkonnější než balkánský... Vyplývá to nepřímo z poměru počtu policistů na počet obyvatel a počtu nahlášených trestných činů na počet obyvatel (nahlášený neznamená řešený, ale kontext nízký úrovně závažný kriminality ve skandinávských zemích nasvědčuje tomu, že se poměr nahlášených a řešených trestných činů asi od nás moc lišit nebude, a pokud, spíš ve prospěch Skandinávie).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.