| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, jdu si pro radu:
Jsem samoživitelka, takže mám nárok na ošetřování člena rodiny - paragraf - 16 kalendářních dní.
Vím, že lze v rámci těchto 16 kalendářní dní střídat práce a péči o dítě.
Např. Mám paragraf od pondělí 5.ledna. A můžu jít např. čtvrtek 8. do práce a zase v pátek zůstat doma. A paragraf běží dále. I o víkendu. A pak zase jít do práce např. v úterý.

Ale lze toto?:
Nastoupila jsem paragraf v pondělí 5.ledna. Jsem tento týden celý doma. Mohla by jít dcera na zkoušku v pondělí 12.ledna do školy, a já do práce. Tím pádem bych si paragraf neukončila. Jen bych na ukončovací lístek paragrafu neuvedla tento den jako "péči o dítě". Měla bych ho zaplacený v práci a ne z OSSZ. A pokud by to dceři ve škole nešlo (byla by unavená), tak bych ji zase nechala doma dále - a já bych byla doma dále.
V pondělí musím do práce, přijede po dlouhé době moje zahraniční šéfová ..... tak bych měla být v práci .... ~;)
Jde to, že bych neměla ukončené OČR a dcera šla do školy (a já do práce - a měla normální směnu)?

Bude mít totiž čerstvě v neděli dobraná antibiotika, a nejsem si zatím jista, jestli už to ve škole zvládne. Nechce se mi ukončovat paragraf nedělí (11.1.) a třeba v úterý (13.1.) zas nastupovat nový paragraf.
Doufám, že je to srozumitelné a pochopitelné..... jestli ne, tak vysvětlím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.