| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobrý večer,
jdu poprosit o vaše názory a praktické připomínky.
Dnes syn (9 let) přišel ze školy s monokly na tvářích. Při čekání na školní autobus se koulovali se spolužáky, poté dorazila skupinka žáků z vedlejší školy, do koulování se zapojili, a když můj syn oplatil jednomu z chlapců (taky 9 let) hod, ten se na něj vrhnul a začal ho bít pěstmi do obličeje. Ostatní se dál koulovali a zřejmě nic neviděli.
Zastávka školního autobusu je společná pro dvě sousedící školy, nejde už o "území" školy, kde je podle školského zákona za prevenci škola odpovědná. Navíc syn je z jedné školy a agresor z té druhé.
Agresor je "známá firma", s mým synem doteď fyzický konflikt neměl (verbální útoky tam občas proběhly), ale problémy s ním jsou permanentní. O chlapci (a o celé rodině) ví sociálka i policie.
Viděla jsem rudě a řešila ihned:
1. telefonát s ředitelem školy agresora - přislíbil zítra řešit, agresora pozve do ředitelny (nicméně nějak konstruktivně to vyřešit asi schopen není), pošle oznámení sociálce
2. telefonát s OSPOD - kurátor agresora zná (o tom mne neinformoval, ale z telefonátu mi to tak nějak vyplynulo), doporučil navštívit policii a zítra se zastavit s protokolem
3. návštěva pohotovosti za účelem získání lékařské zprávy (3 hodiny čekání, chlapec je naštěstí - krom obličeje jak plakát - zdráv)
4. návštěva policie za účelem oznámení. Agresora znají (předpokládám, že o každém dítěti nevedou záznam s fotem, který nám ukázali ke ztotožnění), oznámení přijali.

Zítra jdu za kurátorem a pokud nevychladnu, i za ředitelkou naší školy.
Co mohu čekat? A mohu chtít něco konkrétního?

Může tuhle situaci řešit škola (jedna nebo druhá, nebo obě dohromady?) - je pro to nějaká opora (třeba nějaký preventivní program, protože ze školského zákona opravdu plyne jen to, že si škola řeší svoje žáky na své půdě)? Případně jak?
Co mohu čekat na OSPOD jako oznamovatel? Měli by mne třeba nějakým způsobem informovat, co v té věci dělají?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.