| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To není univerzální rada, to je rada pro tento konkrétní případ.
Tady to matku evidentně stresuje, morduje dítě 2 hodiny průběžně celý den. Váží na 2 váhách.

A já prostě to srovnání mám, s váhou i bez váhy, několik měsíců jsem vážila a myslím že je tam pak určitá "psychická" závislost - vědět přesně kolik dítě vypilo. Proč. Fakt není důvod to vědět přesně u každého kojení. Já to taky nepoznala. A dost dlouho jsem si na to zvykala, že to nevím a vlastně to vědět nepotřebuji. Že mám vnímat své dítě, zda potřebuje abych do něj narvala další mlíko či ne, mám poznat jinak než neustálým vážením.
Důležitá je pohoda dítěte a samozřejmě celkové prospívání, které však nemusí být nutně dle tabulek.

Jako pokud matka chce a nezpůsobuje to pak problémy tak klidně vážit může.
Právě u matek kdy děti nepřibírají či málo, je to vlastně dost kontraproduktivní, řídit se váhou a ne sledováním a vnímáním dítěte.
Pokud jsi neměla nízko váhové dítě, či nepřibírající, či u nižších hodnot tabulek tak si to možná neumíš úplně představit, co to pak způsobuje s psychikou matky.
Já s tuto "závislost" vytvořila za 2 měsíce v porodnici a bylo těžké se toho zbavit, protože když dítě přibírá pomaloučku, tak je to šílený stres a na budku. A tím se zhoršuje vlastně to dítě.
Prostě dítě pilo líp a bylo víc v pohodě, když jsem byla v pohodě já. Snad chápeš co tím chci říct.
Nepovažuju váhu za špatnou vždy, ale tehdy když způsobuje co je tu popsáno.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.