| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Myslím, že měli rodiče (a společenstvo- prarodiče, sourozenci, tlupa děcek) daleko víc času na děcka, než my. Matka šla na pole, děcka šly s ní, školka nebyla. Aby děcko nevyvádělo, mluvilo se s ním. Ve velmi raném věku mu matka strčila do ruky nástroj (motyku, hrábě...), děcko se učilo pracovat a u toho rodič povídal (pokud nebyl totální trotl). Děcka většinou rodičům utíkaly za kamarády, když měly nějakou samostatnou práci (naštípat dříví, poklidit slepice..), jinak byly skoro furt s rodiči a pracovaly. U polních prací se povídá celkem dobře. Vím to, matka byla v JZD a měli jsme "jednotky"- jednocení řepy, okopávka česneku...), takže nás odmala brala s sebou, kopala jsem tak od 6 let. Pokud byl otec řemeslník, syna si zaučoval. Určitě byly nějaké profese, kde nešlo mít děcko s sebou, ale většinou děti od raného dětství makaly s rodiči. Pokud byl rodič normální, byla ta práce sice opruz, ale nálada mohla být příjemná (nemyslím otroky či nevolníky, tak daleko nejdu). Pokud byl rodič psychopat, dítě bylo otrokem nebo nevolníkem, při práci mu nadávali a bili ho.
Není pravda, že rodiče měli míň času na děti, to až s rozvojem průmyslu, na vsi až v 2. polovině 20. st.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.