| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No a ja treba vzdycky povazovala (jak tady taky nekdo citoval) jednostrane tykani za hulvatsvi. Jenze ja se za hulvata nepovazuji. A citim se tedy dost trapne, kdyz mi nejake skolkove dite zcane vykat. Snazim se mu vzdy vysvetlit, ze to neni normalni. Jinak nahodnym kolemjdoucim vykam, pokud se s nekym znam, a je vyrazne mladsi (mladsi nez moje deti, tak povazuji za slusne si tykat. Tchanovce nemam, dokud jsem mela, tykala jsem o oslovovala tatinku i dedecku. My souroznci memu tchanovi rikali jmenem, ja jejich tchanovcum zprvidla take rikam jmenem a tykam. Muj manzel i ja moji matce rikame babicko. Pokud dite chce, abych mu tykala, musi my taky tykat a oslovovat mne jmenem nebo teto. Ze by si deti pamatovaly jmena vsech tet v okoli totiz nepredpokladam a vzdycky se ptat, jak ty se vlastne jmenujes mi prijde divny. Navic tetuji i deti, neumejici cesky a pro nez je moje jmeno nevyslovitelne. Tetuji i deti plnoleti a vlastne se tak oslovujeme i normalne. Sama to povazuji za normalni prazsky folklor. Stejnym stylem vychovavam i sve deti - k oslovovani teto, strejdo vsech znamych, s kterymi si tykaji. A ze je neslusne, z nekoho delat hulvata a vykat mu, kdyz on jednoznacne tyka.
Mimochodem i z teto diskuse mam pocit, ze velmi casto nekteri tykaji svym tchanovcum, jen proto, aby jim naznacily, ze jsou hulvati. Pokud nejaka tchyne nabidne tykani po letech, tak to rztrhat a hodit do kose, je podle mne neomalenost.
Obecne se snazim s lidmi, s kterymi se stykam casteji tykat. Nabizim tykani bezne i vyrazne starsim muzum. Zeny upozornuji, ze mam tykani rada. A nepovazuji to za komunismus.
Jedni nasi pratele se navic stali takovymi adoptivnimi prarodici nasich deti a deti je oslovuji dedo babi (kazdeho v jeho rodnem jazyce, stejne jako jejich vlastni vnoucata, acse snimi bavi jinak hlavne anglicky)) a obcas i jejich krestnima jmenama, my to mame obracene (vic krestni jmea, obcas babi dedo - hlavne kdyz u toho deti jsou). Ale jsou oba ve veku me babicky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.